Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki veszi a császárfát?

MNiGG95 kérdése:

Ki veszi a császárfát?

Figyelt kérdés

Rengeteg kerdest olvastam es forumot sajat tapasztalattal nem rendelkezem.

Sokan irjak h értékes a faja meg azt is hogy jo tuzi fa de a nagy biznisz a butorfaban van sott meg szamot is olvastam, hogy körülbelül 90. 000 ft /m3 aron mozog.

Viszont en felhivtam par ezzel foglalkozó embert de csak olyab valaszokat kaptam hogy valamelyik asztalos biztos megveszi vagy hogy a fat mindenfele keppen megveszi valaki.

De tenylegesen ki az aki mar hallott olyan cégről vagy asztalosrol aki ezt a fat felvasarolja.



#értékesítés #Csaszarfa #ki veszi meg
2020. jan. 20. 22:20
 1/8 A kérdező kommentje:

Kérdésben ujabb kérdés.

Valoban ennyire eladhatlan?

En 680 ft tudnek vissza vagott tovet vasarolni.

Körülbelül 200-250 db ultetnek el 2.5x2

5 ultetesi sorral.

Növekedésében nem ketelkedek hiszen van a haz korul 1db 4-5 eves fa hat szép darab az biztos. Kb 6 8 m magas es a torzse is kb 30cm felett van.

Roppantul izgat a dolog.

2020. jan. 20. 22:30
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy nagy átverés ez a császárfás "üzlet".

A császárfa csemetét terjesztők, termelők profitáltak belőle, de senki más.

Egy asztalos írta egy cikk alatt, hogy túl puha a fája, és emiatt nem sokféle használható terméket lehet belőle készíteni. Pedig mindenütt azt írják, hogy kemény a fája, a fajsúlya pedig kicsi, ami elég fura, mert a kemény fák általában nehezek is, és lassan nőnek. Az ára sem tetszett a szóban forgó asztalosnak, mert szerinte túl drága , ahhoz képest hogy milyen gyorsan nő. Mindenütt írják, hogy milyen keresett fafajta, drágán eladható, sok minden készíthető belőle. De sehol nem írnak konkrétumokat, ami elég gyanús!

2020. jan. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ugyan ez, viszont en asszem a bauhouseban vagy valahol mar lattam palownia deszkat 1cm vastag 20cm szeles es 2 m hosszu darab azthiszem de csak azt hiszem 3 es 5 ezer ft korul volt.Szval azt sem hiszem el hogy semmire valo. Nallunk a hazban a boltiv ezzel a faval lett le elvedozve.

De olyan embert aki ezt vasarolna meg nem taltam ellentetben eladot tudok egy parat.

2020. jan. 20. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én nem látok benne nagy üzletet.

2020. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor elvegre gyartanak belole valamit.

Szval valahol vasaroljak is.

Kerdes mar csak h hol es ki es mennyiert.

2020. jan. 21. 01:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Mivel olyan gyorsan nem erkezett válasz a kérdésemre meg egy kicsit bele vajtam magam a dolgoba.

Felhasznaljak funerkeszitesre, modellezesre, parafa helyett,

Ha lesz időm megkeresek par ceget akik ezzel foglalkoznak es rakerdezek h van e kereset erre a fára es ujabb infókat teszek ide fel.

2020. jan. 21. 01:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is aszralos vagyok, csak megerősíteni tudom, a fenyőnél is puhább a fája... amúgy a szakmában a fenyőféléket puha fának, a lombhullatókat pedig kemény fának hívjuk, így eshet az meg, hogy ez a szar is annak számít...

Folynak kísérletek az iparban a fája hasznosítására, de ezek csak kísérleti főleg forgácslapok amit külföldi szaklapokban olvastam.

Klasszikus értelemben vett bútor alapanyagnak ócska... kb a balsafához tudnám hasonlítani, modellezésre talán lehetne pl használni.

2020. jan. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
Ez kb olyan mint régen a trágyagiliszta biznisz. Bár az ilyen piramisjátékszerű volt inkább. Akik kezdték még nyertek rajta a többi bukott. Beugrasztották a népet. Aztán a kutyának nem kellett trágya vagy a giliszta. A fája kb mint a nikecell. Egy egy darab szép a portán de ne ölj bele pénzt. Van kertész a you tubén megmutatja hogy a nyárfa gyorsabban nő. Nekem is van. Sőt vettem extra drágán extra jót. Különlegesen fagy tűrőt. Majdnem kifagyott pár éve. A simának meg meg se kottyant a tél. Engedd el ezt a dolgot.
2020. jan. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!