Kezdőoldal » Otthon » Kert » Léteznek olyan virágok (növény...

Léteznek olyan virágok (növények, cserepesek) amiket pincékben, katakomba szerű helyeken tárolnak?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 14:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Télen a kaktuszok. Meg a nem télálló növények hagymái, gumói, rizómái.

Amúgy meg, fűtéssel és világítással, a vadkender.

2020. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a dézsás növényeket teleltetéskor lehet ilyen helyen "tárolni".

pl leander, citrus, stb

2020. febr. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem virág, de növény: gombákat lehet pincében termeszteni, fény nem kell neki, de nyirkos levegő igen. És még hasznot is hajt.
2020. febr. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%

# 3

Hány éves vagy, hogy szerinted a gomba növény?

2020. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, a gombát tudom. Más növényekről nem feltételeztem, hogy,megélnek odalenn.

Csak egy álom miatt merült fel bennem...

2020. febr. 16. 23:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Mer' micsoda? Allat?
2020. febr. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hát kb. annyira állat, mint amennyire növény. Ha a táplálkozását tekintjük, akkor a gomba az állathoz áll közelebb. Mivel az állatok is és a gombák is szerves anyaggal táplálkoznak, a növények meg szervetlennel.

A gombák sejtfala főképpen kitinből áll, ez az az anyag, ami a rákok és rovarok páncélját is alkotja.

Nem tudom, mostanában hanyadikban tanítják, nekünk anno általános ötödikben tanították, hogy 3 nagy csoportra osztjuk az élőlényeket: növények, állatok, gombák.

2020. febr. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

35 éves vagyok, soha az életben nem tanultunk ilyesmit, hogy "növények, állatok és gombák"

Még mielőtt megkérdeznéd, vagyis beszólnál: abban az időben kitűnő tanuló voltam.

2020. febr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"A rendszertanban régebben a növények világába sorolták, ma már azonban külön csoportba sorolják őket, mivel sejtjeik felépítése, testszerveződésük, és anyagcseréjük nagymértékben eltér a növényekétől. Rendszertani felosztásuk és nevezéktanuk azonban a növényekét követi."


Ez wikipédia, az első találat, nem válogattam.

Tehát jól tanultam, jól emlékszem.

Hogy az utóbbi pár évben mit módosított rajta a biológusok világa, azt nyilván nem követem, és a hírekbe sem került be.

Ha neked van ilyen korú gyereked, akkor biztos sok mindent máshogy tanítanak, mint 10-20-30 éve.

Nekem nincs...

Ennélfogva szerintem nem írtam butaságot, és nem személyeskedtem...

2020. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én 36 vagyok és számomra megdöbbentő, hogy ennyire alap dolgokat ne tudjon valaki.

(50 éve máshogy tanították, akkor tényleg a növények közé vették a gombákat, ezért kérdeztem)


Még olyasmit is tanultunk, hogy autotróf/heterotróf.

Mondjuk ezt már lehet, hogy szakközépben.

2020. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!