Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől ilyen a virágom?

Mitől ilyen a virágom?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom, hogy most túlöntöztem vagy pont, hogy túl kevés vizet adtam neki, vagy valami betegsége van. Szerintetek mitől? Egyébként nem tudom a virág nevét.

Még egy kérdés: a képen látható eléggé elhervadt virágokat le kell szedni?



2020. febr. 17. 15:07
 1/1 anonim ***** válasza:
81%

Nekem úgy tűnik, hogy a pettyeslevél (Hypoëstes phyllostachya) fényhiány miatt megnyúlt és elszíntelenedett példánya. Sok színváltozata létezik.

Azt te tudod, hogy mennyit öntözöd, én még a cserepét se látom a fotón. Ha legközelebb kérdezel, az egész növény is látszódjon.

Az agyonöntözés úgy működik, hogy elhalnak a hajszálgyökerek, tehát a növény ugyanúgy nem tud vizet felvenni, mint ha nem öntöznéd. Ha 1 hétnél gyakrabban öntözöd, és nem hagyod kiszáradni a földfelszínt soha, akkor előfordulhat túlöntözés.

De lehet túltápozás vagy száraz levegő is. (Ha a tűz a lakótérben ég, akkor főleg erre lehet gyanakodni.)

Vagy lehet, hogy simán a sötét hely a baja. Azt írják ugyan mindenfelé a neten, hogy szobanövény, de szobában nem nagyon szeret lenni. Szabadban, félárnyékban lesz igazán szép, a szobát legfeljebb elviseli. És simán elviseli a full napot is, szoktatás után, ez is saját tapasztalat, és olyankor alig lehet zöldet látni a levélen, annyira előjön a "tarka" színe. (Nekem rózsaszínben van.)

Az elhervadt virágnak teljesen mindegy, hogy leszeded-e. Ha zavar, szedd le.

2020. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!