Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az áttelelő növényeknek a...

Az áttelelő növényeknek a magjait (pl. borsó, hagyma, spenót, stb.) a tél folyamán is bármikor elvethetem?

Figyelt kérdés

Nyilván az olyan teleken, mint a mostani, amikor nem fagyos a föld.


Az őszről lemaradtam.


Vagy jobb várni márciusig?



2020. febr. 24. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elvetheted
2020. febr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Borsót nem érdemes ősszel se, mert ha bejön egy keményebb tél, akkor gyengén fog kelni. Ha fog. És nem is lesz jelentősen korábban, mint egy március eleji vetés esetén.

Spenótmag az bármit kibír a földben. De azzal is előfordult már, hogy a kikelve áttelelő a tél folyamán erősen megritkult, gyakorlatilag a tizede ha megmaradt tavaszra.

Hagyma esetén a botritisz, ami meg tudja támadni télen. Direkt áttelelő fajta vöröshagymával és őszi fokhagymával is jártam már így az évek folyamán. Mivel a rendes tavasziaknak soha nincs ilyen problémájuk, ezért ezeket termelem. Őszi fokhagymát meg abszolút nem is érdemes már elduggatni október közepe után. Az akkor tudja kifutni a formáját, ha ősszel jól begyökeresedik, aztán tavasszal előnyből indul. Tavasszal duggatva mennyiségileg se lesz sok, meg ugye, ez nem elálló, szóval csak annyit érdemes termelni, ami karácsonyig elfogy.

2020. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!