Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kerti tó aranyhalakkal?

Kerti tó aranyhalakkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tavasszal szeretnék kialakítani a kertembe egy kb 2 méter széles és hosszú kerti tavat. 3 zóna lenne benne, a legmélyebbet 110 centisre tervezem, kb 1 négyzetméter lenne az (számításaim szerint 2.7 köbméteres lenne a tó).


A tóba kb 1 méter magas "dombról" érkezne 2-3 lépcsőben vízesésként a megszűrt víz.


Mik is kellenek pontosan ehhez? Körbenéztem a neten, de azért megkérdezném, hogy ne érjen meglepetés. Ezeket találtam, hogy kellenek:


- PONTEC MULTICLEAR 5000 SZETT (szűrőtápláló, szűrő, uv-c lámpa)

[link]

- 1 mm vastag tófólia és 200 g/m2 geotextília


Más szükséges-e? Levegőztető a halaknak? Vagy a vízesés biztosítja azt?


Mennyi aranyhal tartható ekkora vízben? Mennyire szaporodnak? Macskák kivadásszak-e őket?



2020. febr. 25. 18:37
 1/2 mindentudó99 ***** válasza:
Vannak a facebookon ilyen kerti tavas csoportok ott tudnak pontos tanácsot adni. Nekem 15 m3 eres van den szűröm. A vizet forgatom. Ha csak aranyhal lesz elég a csobogás nem szükséges levegőztető. Villanypásztor ajánlatos nekem még a 2-3 kilós pontyokat is kiszedte valami amíg nem volt. És a szürkegém is érkezni fog. Hamar kipucol ilyen kis tavat. Tehát az ellen is kell védekezni. 15 db aramyhal elég bele. Úgy is túlszaporodnak akár mit csinálsz. Kicsit mehetsz mélyebbre szerintem. Hűvösebben tartja a vizet a kánikulában.
2020. febr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekünk jóval nagyobb van.

Szűrőt meg mindig nem tett bele a férjem, meg ilyen csobogó sincs.


Kaját tavasztól őszig kapnak, és nagyon nagyon szaporodnak.

Tele van a tó kishallal. A macskák pedig persze, hogy vadásszák őket.

2020. febr. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!