Kezdőoldal » Otthon » Kert » A vetőmagok meddig használható...

Fuxy kérdése:

A vetőmagok meddig használhatóak fel? Van 4 db lemosó permet is ugyanez a szisztéma.

Figyelt kérdés
Vettem egy házat,van benne 3-4 éve"lejárt"vetőmagok.Arra lennék kíváncsi hogy mennyire befolyásoló tényező lehet a lejárait időn túl lévő felhasználás?

2020. febr. 28. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem olvasom, mert nincs meg.


Meggyőződésem, hogy a magok többségénél nem működik, mert ehhez erős maghéjra van szükség és nem csak a kiszáradás, hanem pl az avasodás is vezethet elhaláshoz.


Agráregyetemen nekem nem tanították.

2020. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
19:08: kösz!
2020. febr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
mentek a zöld mancsok.köszi mindenkinek
2020. febr. 28. 20:59
 14/16 anonim ***** válasza:

Próbáld elvetni a magvakat, amint fentebb ajánlottam. Én csak a cs. kukoricához fűzök reményt (kb. 6-7 cm mélyen 2 magot), de próba - szerencse.

Sok sikert.

2020. febr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

répa, petrezselyem esélytelen

tök 10% csírázás

kuki 50% körül, fölött is lehet.

2020. febr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

# 10

Ez a Balázs-Filius-féle "zöldségtermesztő biblia" nekem is megvan. Tényleg benne van ez a módszer, csak nálam az 56. oldalon. Még nem olvastam korábban ezt a részt.

Azon alapulhat, hogy ameddig él a mag, addig némi vizet tud magában tartani (10-15 %-ra tippelek), aztán ha elhalt, onnantól már nem. Ugyanazon az elven működhet a módszer, mint a kukoricapattogtatás. Hogy mennyire biztos módszer, azt nem tudom. Valószínűleg mérlegen is meg lehetne mérni, hogy az elhalt magok könnyebbek.


Nekem amúgy saját termésű petrezselyemmag 9 év után is szépen kikelt. A legjobbnak mondott csávázott ZKI-s meg a minősítést követő évben se, pedig arra is 3 év volt írva.

Mint már írták itt, egy ideje már nem a termesztés évét írják rá, hanem a próbacsíráztatás évét. Így akár 10 éves magot is becsomagolnak, ha a próbacsíráztatás eredménye jó volt. De hogy a következő évben is ki fog kelni, arra már nincs biztosíték.

Tehát vagy csinálj próbacsíráztatást, vagy hajítsd ki az összeset. Mert ha kint, a kertben "élesben" próbálkozol, akkor egy egész évi termésed bánhatja.

Mondjuk, ha ezt az "inkubátorszerűséget" akarod használni, akkor teljesen mindegy. Ezt nem szabad használni. Egyrészt, mert kelés után már szárazon kell tartani a talajfelszínt a palántadőlés elkerülésére, másrészt meg mert a fedél még a meglévő fény egy részét is kiszűri. Meleg lakásban amúgy se fogsz tudni rendes palántát nevelni, ha nincs egy mérsékelt hőmérsékletű helyiséged, legalább éjszakára.

A lemosók megfagyhattak? Mert akkor lehet, hogy nem jók már. De ha összerázás (átöntés) meg próbakeverés alapján nem csomósak, hanem szép simák, nincs bennük semmi úszkáló dolog, akkor biztos jók.

2020. márc. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!