Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet még lemosó permetezést...

Mérnökember kérdése:

Lehet még lemosó permetezést végezni?

Figyelt kérdés
Vegesol eReS sel végezném, töbnyire őszibarack fákra.

2019. márc. 22. 11:01
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
A rezet már hanyagold az őszire ilyenkor. Megégetheti. Elkéstél.
2019. márc. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én ma csináltam főleg őszibarackokat a virágok még nincsenek kinyílva a friss hajtások fél centisek azok még kibírják de a tafrina ellen ez az időpont a legjobb szerintem.
2019. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Nem késtél el.Mi is ma permetezük a virágzó barack fákat ,ezzel a szerrel .
2019. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, a virágzó fákat nem kéne lemosózni. De ha még rügypattanás előtt van, akkor bátran lehet lemosó permetezni.

Van egy szer, amit ajánlanak lemosó permetezéshez, és gomba elleni védekezéshez is egész vegetáció alatt. Ez a Bordói lé+Kén NEO. Mivel ez tribázikus rézszulfátot tartalmaz, ezt lehet akár rézérzékeny kultúrára is szórni, és akár virágzásban is.

De nem mindegy mekkora koncentrációban.

[link]

Lemosózni 100-150 ml / 10 liter koncentrációban.

Év közben 40-60 ml / 10 liter permetszer.

Virágzásban 20-25 ml / 10 liter!!!

És nem akármilyen réztartalmú szerrel, csak a tribázikus rézszulfáttal. Szóval vagy a Bordói lé+kén NEO vagy a Cuproxat. Ez utóbbiban nincs kén, szóval lisztharmat ellen nem véd. De minden más gombára jó, a tafrinától a peronoszpóráig.

Lemosózni rügypattanás előtt

2019. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!