Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kerek dughagyma is jó...

A kerek dughagyma is jó zöldhagymának, vagy jobb a hosszúkás?

Figyelt kérdés
2020. márc. 8. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Mindegy hogy milyen,de már a földben lenne a helye.
2020. márc. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Húha! Holnap földben lesz. Tavaly később ültettem, zöldhagymaként ettük, főzéshez is azt használtam.

Köszönöm, a figyelmeztetést is.

2020. márc. 8. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:

4 kérdéssel lejjebb (kert kategória) szintén hagymás kérdés van, több válasszal. Mindenki azt írja, hogy most van itt az ideje.

Semmivel nem vagy elkésve.

2020. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azóta olvastam is, hogy március 2. felében. Aztán azt is megtudtam, hogy jó mélyre ültessük, vagy töltögessük, hogy a fehér rész nagyobb legyen. Most meg is tudom valósítani, mert a szomszéd kertjét is használom az idén, akinek sokkal jobb a földje, mint az enyém.

Köszönöm szépen, hogy megnyugtatni igyekszel.:)

Ma még nem sikerült elültetnem.

2020. márc. 9. 19:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Március 2. fele az utolsó időszak, amikor még érdemes elduggatni. Utána már szerencse kell hozzá, hogy szépen fejlődjön.

Én fejes vöröshagymának még nem duggattam el, mert beköszöntött az esős évszak, de korai zöldhagymának már igen, úgy két hete, kb. 200 métert.

A forma mindegy, a méret az nem mindegy. Koraihoz nagyobb kell. Ha egész nagyot duggatsz, annak nem kell nőni, csak ki kell hajtani, és lehet enni. A kicsinek még meg kell nőni.

Vöröshagymának hosszúkásból 1-1,5 cm közöttit szoktam venni, mert az viszonylagosan a legolcsóbb, és ez nem fog magszárat fejleszteni. Zöldhagymának meg 2-3 cm körülit, mert ez viszonylag gyorsan lesz ehető méret, és főleg lilát, mert ez jobban eladható. Még nagyobbat még jobb lenne, de abból egyrészt drága egy szem, másrészt meg van évelő hagymám is, ez lesz az igazán korai, és mire megöregszik, akkorra jó lesz a nagyja a duggatottnak. De neked saját használatra kell, így pár szem rendes nagyot is elduggathatsz, ilyen 5-8 cm-est is, ezekből több szál lesz egy hagymából, az igazán nagyokból 10 feletti is akár. (Multiknál fennáll a veszély, hogy csírázásgátlóval kezelték.)

2020. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy 5-8 cm átmérőjű hagymát szokás így hajtatni, pedig gondolhattam volna, mert ki szokott hajtani a vett hagyma a kosárban. Sajnos, az én hagymám 1,5 cm átmérőjű sincs, ahogy elnézem.

Holnap mindenképpen elültetem.

Köszönöm szépen a tanácsokat.

2020. márc. 9. 21:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Még most is vehetsz két marék kisebb étkezési hagymát, egy hónappal előbb lesz zöldhagymád. Sőt, még egy praktika: ha nem csírázik még, minél melegebb helyen tartsd pár napig, egy hétig, és utána ültesd. Ha meglátod a csíra hegyét, onnantól már nekifogott a kihajtásnak, és kint is rögtön hajt, amint megfelelő lesz neki a helyzet.

Én néha télen is hajtatok cserépben, hideg, világos előtérben ilyen nagy hagymákat.

2020. márc. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat. Talán a jó földbe idén hagymamagot is kéne vetnem. Meg jó lenne szaporahagymát, mert emlékeim szerint az elállósabb fajta. Nem tudom, árusítanak-e.
2020. márc. 10. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!