Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Lidl-ben vásárolt étkezési...

A Lidl-ben vásárolt étkezési csicsóka gumót lehet termeszteni? Ha elvetem, abból ki tud fejlődni olyan növény, aminek később magam is szüretelhetem a gumóját?

Figyelt kérdés
Lidl-ben és Aldi-ban láttam csicsókát, vettem is, finom is, szeretném termeszteni. Ezek a bevásárlóközpont-beli gumók vajon szaporíthatóak? A környékemen nem találtam helyi árusnál sajnos, pedig úgy látom nagyon könnyen terem, ha egyszer sikerül megfogannia.

#csicsóka #termesztés #csicsókagumó
2020. márc. 13. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg elültethető.
2020. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Minden további nélkül megél. A gumók fogyasztása egyeseknél erős hasmenést okoz.
2020. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg el lehet dugdosni és teremni, szaporodni is fog.

De azt tudni kell, hogy utána gyakorlatilag lehetetlen kiírtani, és pár év múlva az egész kert tele lesz vele.

2020. márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt olvastam, hogy nehezen lehet tőle megszabadulni, megpróbálok neki jó helyet választani a kertben :)
2020. márc. 13. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Glialkával kiirtható.
2020. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én olyan helyre tettem, ahol fűnyíróval tartom karban a környéket, így nem tud terjedni. Legalábbis eddig a nyírt részre nem ment be.
2020. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha egyszer beindul, lehetetlen kiirtani. Szóval tényleg olyan helyre kell elvetni ahol nem okoz gondot az agresszív terjedése.

Én 3 év alatt tudtam a felére redukálni a csicsókáimat, minden évben felástam majd kézzel kiszedtem a gumókat. Így is tavasszal egy körömnyi darabról is kihajtott. Most szerencsére már csak egy részen maradt meg, ott is folyamatosan irtom, hogy ne legyen túlszaporulat.

2020. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, hogy csírázásgátlót használnak hozzá, mint a krumplihoz meg a hagymához. (Tavaly a batátával futottam bele ilyen kezeltbe, ami nem volt hajlandó kihajtani.) De én is ültettem már ilyen bolti csicsókát, az kihajtott. Ha ültetni veszed, akkor a nagyok közül az aprót vedd. A nagyból túl sok szem lesz, és azt vagy kit tudja nevelni, vagy nem. Mindenképpen csak sok öntözéssel és tápanyaggal lesz olyan szép, mint amit a boltban árulnak.
2020. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!