Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csipkebogyó kiirtása?

Csipkebogyó kiirtása?

Figyelt kérdés
Nagyon elszaporodott a csipkebogyó a kertben, tiszta szúrós minden. Mivel tudnám kiirtani? Csak az ásó marad?
2020. márc. 14. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Csákánnyal is csinálhatod. Vagy ha sok van, és nem bírod fizikailag, felbérelsz egy mini exkavátorost. ( Ha nagy a kert, akkor lehet nagy gép is)
2020. márc. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi a célod a kerttel? Mi az, ami miatt nem mindegy, hogy vadrózsa vagy egyéb van benne? Nyilván most egy teljesen elhanyagolt dzsumbuj, ha egyáltalán meg tudott maradni 1 tő vadrózsa is.

Ha valamit hasznosra akarod használni a kertet, akkor igen, nagygépi segítséget érdemes igénybe venni, ami eltúr mindent, és lehet szántani, ha ezt akarod. Amúgy a totális gyomirtó is megölné a rózsákat a nyár folyamán, de attól még ott maradnak elszáradva. Meg minden más növény is ott maradna elszáradva.

2020. márc. 14. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Közben töprengtem a dolgon. Igazából nem is olyan zavaró, teli van vitaminnal, gyújtósnak is jó télire. Csak kicsit szúrós, de gondolom ezt egy kesztyű megoldja. Köszi a válaszokat.
2020. márc. 14. 15:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, s igen, vannak gyümölcsfák a közelben, veteményes is. Én is tartok tőle, hogy azokat is kiirtaná a vegyszer.
2020. márc. 14. 15:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Pici 1,5 tonnás exkavátorral kis kertekből is ki lehet ásni.

Pár óra alatt megcsinálják.

[link]

2020. márc. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Neveld inkább és csinálj belőle szörpöt, lekvárt, bort vagy pálinkát. Utóbbi a legegyszerűbb, mert ahhoz csak le kell szedni ha már megpuhult és cefrézni, nem kell szűrni, nem muszáj magozni, csak leönteni a magról a főerjedési idő után, én is hagytam pár bokrot, azt nevelem, hogy könnyen szedhető legyen. Egyébként irtást én fűkaszával csináltam (fűrészkoronggal). Kivágtam vele tőben, elhúztam, állt pár hetet, kiszáradt, elégettem. Kesztyűben is szúr, még akár vastag hegesztőkesztyűben is képes rá... Utána egy kicsit ki kell forgatni a gyökereket, hogy legalább talajszint alá kerüljön, aztán vágni a fűvel egy ütemben és nem nő vissza. (Idővel kikopik, 3. év után nálam már nem mutatkozik!)
2020. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy-kettőt kivágtam, az is megy a komposztba. Közben én is meggondoltam magam, ajándék a természettől. Meg nem is szépségversenyre készülök a kertemmel, jó ez falura, tarackos, gazos, de így szép. Köszi. :)
2020. márc. 26. 00:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!