Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tulipán kártevőinek kiírtása,...

Tulipán kártevőinek kiírtása, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A mai nap felszedtem a hagymákat, és sajnos valamennyit egy bizonyos kártevő megtámadott. Nem tudom sajnos hogy mi a neve neki, a gyökereknél látom őket, és ilyen kb. 1-2mm nagyságú, fehér pici valamik. Mi a nevük ezeknek, és mivel lehet ellenük védekezni ?

A tavalyi évben ültetéskor kiszórtam talajfertőtlenítőt, így valamennyivel kevesebb a kártevő, de közel sem szűnt meg. Már nincs pajor. Tavaly nagyon sok pajor volt.

Syngenta force 1 5g. fertőtlenítőt szórtam.



2018. jún. 16. 19:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit javítanék hogy a hagyma gyökerének a tövénél vannak a kártevők.
2018. jún. 16. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:
Növénykórtan, növénykártevők, beteg növények facebook csoportba tedd ki leírással, képekkel
2018. jún. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Le kéne fotózni a pici valamiket valami jobb géppel, ami nem csak homályos foltokat mutat, és a megfelelő rész kivágni valami egyszerű ingyenes programmal, feltölteni valahová, és ide linkelni. Enélkül szerintem nem kapsz igazán megbízható választ.


Így leírás alapján szerintem nem ezek a pici valamik okozzák a gondot, mert ők csak a rothadófélben lévő hagymára mennek, az egészséges részt nem eszik. De ez csak tipp, így semmi nélkül.

A talajfertőtlenítő amúgy jó megoldás, csak nem végtelen a hatása, pár hét és ennyi.

Rovarölővel is lehet beöntözni, az se olcsó.

2018. jún. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nos sikerült csinálnom képet. Remélem kivehető a gondom. :)


[link]

2018. jún. 17. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem igazi a kép, de a semminél több.

Szerintem 99 %, hogy valamilyen ászkarákok. (Jópár fajtájuk van.)

Ezek leginkább korhadékevők, de a virághagymákat is megrágják.

Általában a megrágott hagymák nem rothadnak meg, hanem szárazon beforrnak. Esetleg most a csapadékos idő miatt elképzelhető, hogy a rágások kezdtek rothadni.

Szóval nem tudom megmondani, hogy a betegség miatt rothadó hagyma csalogatta oda őket, vagy pedig a rágásuk miatt kezdett rothadni a hagyma.

Nem rovarok, de a rovarölőkre általában érzékenyek.

2018. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt.

Te milyen talajfertőtlenítőt javasolnál ? Amit én írtam annak jónak kellene lennie ? Vagy Te milyet javasolnál ?

Az 5-6 cm átmérőjű hagymák jövőre már virágoznak majd ?

Tavaly megcsáváztam a hagymákat és legalább 50% kevesebb gombás hagymám lett. :)

2018. jún. 17. 21:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Kártevők ellen jó a Force. A Basamid gombák ellen is jó, azt írják, de én nem használtam még.

5-6 cm nagyon nagy, annak muszáj virágozni.

2018. jún. 18. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az nagyon jó hogy az akkorák már virágoznak. Nagyon sok sarjhagyma lett idén. :)


Tavaly mikor megvettem a hagymákat akkor Amistar 10ml ampullás gombaölőszerben áztattam 1-2 óráig őket. Így jelentősen megfogyatkozott a gombás fertőzések száma,de nem 100%.

Viszont ez a Basamid nagyon szimpatikus.Eddig nem is hallottam róla. Szerintem kipróbálom. Köszönöm a segítséget. :)

2018. jún. 18. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!