Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes kála tartása?

Cserepes kála tartása?

Figyelt kérdés

Nőnapra kaptam egy csodálatos fekete kálát férjemtől, cserépen az van , félárnyék, heti kétszeri öntözés. Így tettem. Most esik szét, konyul le, a meglévő bimbók halnak el. A levelek is.

Szétöntözés gyanús... Ma lett drasztikus a kinézete öntözés után közvetlen...

Menthető még? Tudok tenni érte valamit most? Minden megoldás érdel, ugye nem kuka? Köszönöm szépen a segítséget.



2020. márc. 22. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
A heti 2 helyett hetente kellett volna öntözni, vagy akár csak spriccelni. Lehet az is a baja, hogy túl volt tápozva amikor megkaptad. Próbáld szárazabban tartani.
2020. márc. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, most az lesz, hagyom száradni, aztan nagyon oda fogok figyelni ezentúl az öntözésre, ha megmarad. Ez az első kála virágom, gondoltam, ha a cserépre írtakat követem, nem lehet baj...De lett. Remélem, azért össze tudja szedni magát szegény.
2020. márc. 23. 10:09
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem tán lakásban próbáltad tartani? Mert azt nem bírja.

Szabadban, némi szoktatás után full napon is jól bírja. Én eladásra szaporítom őket (kis tételben), és napon nagyon jól bírják, ott szebbek a levelek is, mint félárnyékban.

Hétvégére visszajön a jobb idő, védett helyre már ki lehet tenni, persze, pár napig csak valami bokor lombján keresztül érje a nap.

Ha kint tartottad, akkor meg lehet tényleg túlöntözés. Ha határközeli a hideg, akkor minden nem télálló növényre vonatkozik, hogy félszárazon kell tartani.

2020. márc. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ez utóbbi választ is, március 8 óta van meg, lakásban tartom, szándékoztam kitenni, csak még nem mertem, meg tudtam, jön a rossz idő megint. De amint jobbra fordul az időjárás, ki fogom tenni, megfogadom a tanácsot, megpróbálom. Köszönöm :)
2020. márc. 23. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Ez tényleg szétöntözés gyanús. Bár mocsári növény, azért nem kell úgy öntözni!

Egyszer ha jól megöntözted, utána hagyni kell kiszáradni. Szinte szó szerint kiszáradni....

2020. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ha megmarad, biztos, hogy sokkal jobban fogok rá figyelni. Remélem azért marad belőle valami.. Olyan 8-10 hagyma lehet a cserépben, kb öt olyan tő virag maradt, ami nem fonnyad. A többi konyul szét. Bár megallt a folyamat, ahogy látom, de szerintem jó ha fele ép marad.

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

2020. márc. 24. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!