Kezdőoldal » Otthon » Kert » Cserepes krizantém ültetésénél...

Cserepes krizantém ültetésénél egy hajtást tegyek a cserépbe, vagy többet?

Figyelt kérdés
Amit veszünk, abban ugye egy szál van, de tartok tőle, hogy úgy nem lesz szép formájú. Vagy éppen a több száltól nem lesz az?
2020. márc. 27. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A cserepes 4 okból lesz szép formájú:

- fajtajelleg

- hormon

- féloldali meg minden árnyék hiánya

- metszés.

Június elején meg július elején csípj vissza minden hajtást néhány levél után, ettől jobban el fog ágazni, mint magától tette volna. Alakítani is lehet ezzel a bokrot, ha nagyon elmenne valamelyik irányba.

Emellett persze sok föld kell neki, hogy ne kelljen naponta többször öntözni, mint a kertészetben. És rendes tápoldatozás, hogy nőjön is.

Én eddig mindig több szálat tettem egy cserépbe, nem volt gond. De ez nálam csak hobbi, nem vagyok benne profi.

2020. márc. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor 3-at teszek, annyiból gondolom formásra hozhatónak. A fajta az jó, vett virág, a temetőből hoztam be. Hogy így le kell csipegetni, azt nem tudom, tudtam-e egyáltalán. Nagyon régen volt, amikor foglalkoztam vele. Szépek szoktak lenni eleinte, később már nem annyira. Megpróbálom újfent

Köszönöm szépen a tanácsaidat.

2020. márc. 27. 19:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van bőven, akkor próbáld ki így is, úgy is. Ki tudja, a nálad fennálló körülményeket melyik fogja jobban szeretni.
2020. márc. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozom.
2020. márc. 28. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!