Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bokorrózsát ilyenkor késő már...

Bokorrózsát ilyenkor késő már megmetszeni?

Figyelt kérdés

És hónapos retket vetni?

És konyhakerti zöldségeket illetően mi az amit még érdemes lenne vetni, és mi az, amit semmiképp?


(MOst jutottunk csak le a telekre. Ásás már kész. TUdom késő, de mi az ami még mehet???? Nem vagyok még túl gyakorlott kertészkedő... de tanulnék!)


A rózsa meg hát már eléggé hajt, sok pici levél.... Pedig a rügy is alig látszik máskor, amikor metszem.

Na ha most alaposan visszametszem, nem teszek benne kárt? Vagy inkább hagyjam? Igazából túl sok vastag rész van már, amit ha meghagyok, jövőre még nehezebb lenne kiiktatni... Tanácstalan vagyok....)



2020. ápr. 4. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából még semmi sem késett el.Jobb utóbb,mint nem megcsinálni.
2020. ápr. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Naaa…. :) Azért a hónapos reteknek már tényleg késő! Két éve csináltam... Berobban a meleg, amikor még feje sem volt a retkeknek, és felmagzott az egész! :D:D:D:D Szóval azt már nem fogok vetni, jó időnk lesz....


Na de a rózsa? Belevágjak? Mármint lecsonkítsam szegényt ennyi hajtás után? Legfeljebb később virágzik majd, nem??? De ugye nem fognak elszáradni az ottmaradt rügyecskék?????

2020. ápr. 4. 19:23
 3/5 anonim ***** válasza:
A rózsát én is most metszettem. Mindenképp csináld megy ha szép rózsát szeretnél.
2020. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, a hónapos retekről már lekéstél, meg a normál idejű salátákról. (Léteznek nyári saláták is, ezek még mehetnek.)

De ezeken kívül úgy nagyjából minden mehet, ha tudsz öntözni. Sárgarépának, zöldségnek mindenképpen kell legalább egy vetés utáni beöntözés, ha ennyi víz sincs, akkor ne fogj hozzá, az eső bizonytalan. Fokhagyma már csak öntözéssel lehet jó, vöröshagyma még belefér, legfeljebb nem lesz hatalmas. Ha krumplit akarsz, akkor azt is mielőbb. Borsó már szerencsejáték, csakis rövid tenyészidejű velőborsóval próbálkozz.

Most a céklának van itt az ideje, meg a napraforgónak (ha szereted). Április végén, május elején pedig a palánták, tökfélék, középtávú előrejelzésre alapozva. (Ha nem fagyzugban van telked.) Még előtte, legkorábban 20-án, zöldbab és kukorica. Mit szeretnél még?


A rózsát csináld meg, még most is jobb, mint ha nem metszed.

2020. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát lemetszve a rózsa. Lesz ami lesz. :)


Meg ami belefér még az időmbe, azt vetegetek…:)

Köszi!

2020. ápr. 6. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!