Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet a kérdésem kicsit bután...

Lehet a kérdésem kicsit bután hangzik, de a virágföldbe bele lehet nyúlni kesztyű nélkül?

Figyelt kérdés
Mármint ok ha azt akarjuk hogy ne legyen koszos a kezünk akkor kesztyűvel nyilván, de amúgy árt a bőrnek vagy ilyesm ha szabad kézzel túrunk bele?

2020. ápr. 9. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan nyúlj bele. Legfeljebb a körmöd alá megy a föld.

A bőrödnek nem árt.

2020. ápr. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


csak ezért kérdezte, mert nem tudom én eddig mindig puszta kézzel ültetgettem ár a virágokat..nyilván utána kezet mosok, de ennyi.

Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják..?:D

Amúgy első köszi a választ ez megnyugtató..

2020. ápr. 9. 16:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A 77.öregapám is a földet túrta és m inden ősöm. Én is kézzel rakom a földet a virágcserépbe. Igaz, az őseim már meghaltak (nem emiatt), én meg már megettem a kenyerem javát, mérgezés nélkül. Ettől függetlenül a cikkírónak igaza lehet, de eztán is puszta kézzel nyúlok a virágföldhöz.
2020. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igen épp én is erre gondoltam, amikor a cikket olvastam, hogy akkor kb levegőt venni is veszélyes már...

jah csak nem vagyok nagy kertészkedő, és nem tudom hogy a boltokban kapható virágföld mennyivel másabb mint a sima föld ami otthon a kertben van..:D biztos buta vagyok,de nem értek hozzá.

no meg mindig látom hogy kesztyűben kertészkednek az emberek, aztán ezembe jutott ma hogy talán nem azért mert a kosztól félnek.:D

2020. ápr. 9. 17:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szomszédasszonyom, aki folyton a földjét és a virágait babrálja egy nagyon ápolt csaj, mindig tiszta a körme alatt és én nem értettem, mert az enyém meg mindig földes volt és kitakarítani sem tudtam rendesen utána, olyan szürkés-sárgás volt.

Aztán egyszer elárulta a titkot!

Neki mindig van egy "kertészkedő szappanja", ami azt jelenti, hogy egy babaszappan van egy tálkában, FÉLIG vízben. Amikor készül kertészkedni, akkor megfordítja, a puha felébe belemar a körmeivel, így minden körme alatt áll a szappan, ügyködik amit kell, utána csak kikörömkefézi és mintha soha nem nyúlt volna földbe, olyan a körme.

Jó, tudom ez nem válasz a kérdésedre, de szerintem a földtől semmi bajod nem lesz, kezet mosol és kész.

2020. ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ, kedves Kérdező, mi van abban a virágföldben, attól függ! Ha egy ikszikszeles, agresszív terepvakond, netán taposóakna is van a virágföldben a humuszon és agyagszemcséken kívül, akkor az kimondotta veszélyes lehet! Légy elővigyázatos, kérlek.


:)

2020. ápr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

A virág földet is bányásszák.Ezek külszini bányák,melyek helyén aztán halas tavak lesznek.Ez valójában egy tőzeg.

Ezt aztán viszik a keverőbe ,aztán csomagolják.

Itt adják hozzá a különböző vegyi anyagokat.

Van ahol száritott marha trágyát,ez olyan száraz ,hogy hogy sincs .Elejétől végéig láttam a műveletet.

2020. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!