Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire gond ha tejfölös...

Mennyire gond ha tejfölös pohárba, virágföldbe palántálom a szálas palántot, mert esik az eső? Paprika, paradicsom.

Figyelt kérdés
2018. máj. 15. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A piacon vetted, tehát már nincsenek földben?

Ha egyenként ülteted tejfeles pohárba, akkor feleslegesen töröd a gyökereket. Ha némi tejfelmaradvány van a poharakban, az tönkre tudja vágni a vele érintkező részeket.

Egy ideig lehet kiszedve, kötegelve tárolni a palántákat. 1-2 napig simán, de megfelelő körülmények között tovább is.

Megfelelő körülmény az, ha valami hűvös helyen (pl. 15 vagy akár 20 fokon) szétnyitod a nejlont, amiben vannak, a gyökereket megöntözöd kissé, a kezedre öntött vizet fröcskölsz a levelekre (vagy spriccelőt használsz), aztán a nejlont oldalról felhúzva, ám felül megnyitva tárolod, hogy némi levegőt azért kapjanak, de a párás környezet megmaradjon.

Régebben egy ismerős kertésztől kaptam minden évben 100-150 neki felesleges palántát, és mindig így tároltam őket. Volt, hogy egy hétig is, amikor nagyon alkalmatlan időpontban kaptam, bár akkor mondjuk már kezdtek sárgulni, viszont kiültetve megfogantak.


De különben meg az első adódó alkalommal ültesd ki őket.

Ha sár van, akkor sár van, a kiültetés a legfontosabb a növények számára.

2018. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az esö csak jó, mert könnyebben begyökerezik a palánta.


Pohárba ültetni értelmetlen dolog, mert csak duplán stressz a növénynek.


Ha netán valamiért egy napig várni akarsz (tovább nem szabadna), akkor nedves (nem csicsogó vizes) papírba csomagold a gyökérrészt, az összeset egy csokorban.

2018. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!