Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel öntözzek be egy kiskerte...

Mivel öntözzek be egy kiskertet, hogy minden, amivel be lett ültetve kipusztuljon?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 12. 17:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyomirtóval.
2020. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Figyelmeztetlek, ha nem a saját kerted, akkor komoly büntetésre számíthatsz rongálás miatt.
2020. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Valami más megoldás? Az sem baj, ha utána semmi sem ültethető bele.
2020. ápr. 12. 17:27
 4/26 anonim ***** válasza:
75%

Én inkább arra lennék kíváncsi, mi a célja a kérdezőnek egy ilyen kérdéssel?

Mert általában a saját kertjét ritkán akarja kiirtani az ember...

2020. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Glialkával sikerült

[link]

2020. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%

Mi más lenne,mint a bosszú állás .

Ehhez kér tippeket.

2020. ápr. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
De, a sajátomat szeretném kiirtani, most van rá időm, és nincs itthon gyomirtóm. Van itt egy kis kert és nem tudom, hogy magától vagy szándékosan (örökölt ház) de folyamatosan kinő itt valami baromi nagy növény. Tavasszal, vagy nyár elején halvány rózsaszín apró virágai vannak, nyár végére sötétlila bogyós. Megnő vagy 80 centis, 1 méteres magasságig, és nagyon agresszívan terjed. Ősszel kihúzgáltam, mert kezdett elszáradni, és én kis naiv, megörültem, hogy ezzel meg is szabadultam tőle. Most, hogy kinéztem ide, látom megint bújnak elő. Nincs itt semmilyen kerti szerszám, csak egy csákány, hát belevágtam, hogy akkor majd a gyökerével kiszedem. Aha, csak ez nem olyan egyszerű, ugyanis a gyökere nagyon nagy, iszonyú kemény, és egyszerűen nem lehet kiszedni! Megőrülök tőle, ha kell lefényképezem. A növény még pici, de tavaly is így kezdte, és nagyon gyorsan megnőtt. Tanácstalan vagyok. Van itt mindenféle tisztítószer, és ecet. Ezek jók lehetnek ellene?
2020. ápr. 12. 17:36
 8/26 A kérdező kommentje:
Akik Sherlock Holmesnak képzelik magukat, kérem, menjenek innen!
2020. ápr. 12. 17:38
 9/26 anonim ***** válasza:
57%

Amivel te küzdesz, az a bodza. Jó úton jársz, ki kell ásni gyökerestől. Más nem segít ellene.

Annak nincs értelme, hogy értéktelenné teszed a saját telked, ha van a közelben fúrt kút, azt pedig megmérgezed.

B verzió, hogy hívsz szakembert.

Vagy tartasz kecskét, az megeszi ezt is.


Nekünk is a hátsó kertben elszaporodott, amíg nem lakott itt senki. Elpusztíthatatlan.

Úgyhogy bodzaszörpöt és bodza lekvárt árulok. 🤗 Utóbbival kicsit csalok, a kertben ész nélkül szaporodó szilvából is teszek bele 1:4 arányban, hogy sűrűbb legyen.

2020. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem,ez nem bodza, azt megismerem. :) Ez a növény ősszel elszáradt, még a szárai is, és simán ki lehetett húzgálni, persze gyökér nélkül. Tudom, jó hülye voltam, hogy azt hittem ennek annyi is.


Most lefényképeztem, bár még kicsi, de a képeken jól látható lesz, hogy a most kb. 10 centis kis hajtásoknak mekkora baromi nagy gyökere lehet, egyet sikerült kihúzni, igaz azt hittem eltörik a csákány nyele, de a többibe ha belevágom, csak törik, és törik, és ugyan jó nagy gyökérdarabok jönnek ki, de iszonyú mélyen lehetnek. Pár kép róla:


[link]

[link]

[link]

[link]


Ha nem jól látható, készítek még róla. Tavaly még a teljes növényt is lefényképeztem, akkor még szépnek láttam, de most nem találom a képet.


Szeretnék erre a kis kertrészre fehér apró követ hozatni (geotextíliát nem szeretnék alá), és dézsákba pár növényt elhelyezni, de ez a növény tuti átmászna a köveken...

2020. ápr. 12. 17:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!