Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy birnám leghatékonyabban...

Hogy birnám leghatékonyabban kihasználni ezt a kiskertet?

Figyelt kérdés

Ház mögött van egy kis 20 négyzetméteres rész, amit erre áldoznék.


Idén már rászántam magam, de idő hiányában nem nagyon jött össze.


Felástam, de rájöttem hogy időn erre nem lesz időm a munka mellett. De mostmár munkahelyváltás miatt több időm van.

De azért ültettem pár paradicsmot tavasszal és elég szépen teremnek.



Na de vissza a kérdéshez:


Mit kéne termelnem, hogy hatékonyan kihasználjam a területet.


Tudom hogy kicsi a hely, de ez van. :)


Paprika, paradicsom, főznivaló kukorica ezeket szeretjük a legjobban.

Mit lehetne még ültetni és hány négyzetméteren hogy legyen egy kis házi zöldségünk mindig?


2018. júl. 7. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon sok videót láttam párom gépén, hordóban, összeszegelt raklapban és a jó isten tudja még mi mindenben termesztenek zöldségeket emberek.

pl: [link]

2018. júl. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Petrezselyem, sárgarépa (ha szereti a helyet), én a paradicsom közé szoktam vöröshagymát duggatni, illetve egész évben vethetsz retket.
2018. júl. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát úgy hogy a bolti alkalmazottjaidat ingyen dolgoztatod a szabadidejükben , így már megérdemlik a 180 ezres fizetést ...
2018. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1-es tudnál még ilyen képeket küldeni?


Retket mikor lehet vetni, akár most is?


Magról kell vetni és később ritkitani?

2018. júl. 7. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:

20 négyzetméterre olyat ültess, ami megbízhatóan terem és nincs nagy helyigénye.


Elsősorban: fejessaláta, retek, sóska, paprika, paradicsom, bab, zöldbab, káposzta, fokhagyma, vöröshagyma. A sóska évelő, erről tudj!


Másodsorban: sárgarépa (hátránya, hogy soká kel ki, így hosszú ideig bizonytalanságban vagy), borsó (hátránya, hogy széles sorközt kell hagyni), kukorica (írtad, szeretitek, de az is szélesebb sorközt kíván), uborka (annak is viszonylag sok hely kell, habár hálóra futtatni is lehet időmilliomosoknak, akik a növő hajtásokat behajtogatják a hálóba), spenót (nálunk elég megbízhatatlanul kel és hamar levéltetvesedik).


Retket ne most ültess, hanem kora tavasszal (ha lehet, március elején). Én idén már csak télálló salátát ültetnék ősszel (pl. téli vajfej).

Idén kísérletezni lehet mondjuk babbal, vagy van nyári hőséget is elviselő saláta (Lento). Vagy vöröshagymával dughagyma formájában. Aztán vagy bejön vagy nem. Vöröshagymát tavasszal is legjobb dughagymaként ültetni, az megbízhatóan kikel.

Apró tippek jövő tavaszra: én egy arasznyi átmérőjű helyre ültetnék snidlinget (metélőhagymát) és kb. 2 méter hosszú sorba metélőpetrezselymet. Ezeknek a gyökere semmitérő, de a zöldjük nagyon jó. És a metélőpetrezselyem megbízhatóan kikel - ellentétben a petrezselyemmel, ami annyira bizonytalan, hogy kis területen nem is érdemes tartogatni neki helyet.


Menj be egy gazdaboltba, nézegesd a magokat, rájuk van írva, mikor kell vetni. A legtöbb dolgot márciustól májusig kell, szóval idén nem sok mindent tudsz már vetni.

2018. júl. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

20 m2-en nem lehet semmit gazdaságosan termelni!

Ha beleszámolod a munkádat, a locsolást, a gazolást, a magokat, a palántákat, a permeteket, a csigaölőt, a trágyázást stb...stb...

...akkor minden egyes szem paradicsom vagy paprika pont annyiba fog kerülni, mint egy-egy kiló belőlük a hetipiacon.

2018. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző, nekem rossz földem van (hozom fel, idén már majdnem termett cukkini! megjelennek a kicsi cukkinik, tavaly még csak terméketlen virágok voltak), nem jövök ki nullszaldósra. Mégis megéri nekem, persze csak a nem sok munkát igénylő, igénytelenebb növények.


Kérdező, dughagymát én nem szoktam ilyenkor kapni (bár lehet, hogy valahol van) s kevésbé is voltak lelkesek a nyáriak - de azért működnek s nekem jó, hogy régesrég s még mindig van újhagymám, viszont fokhagymát vehetsz a boltban s annak a gerezdeit eldugdoshatod...

Téli retek? Én sosem termesztettem, de azt későn kell vetni.

S amiket még mások írtak, kaptál sok jó tippet :)

2018. júl. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20 m2-re nincs időd? Elképesztő. Egy-két nagyobb kampánymunkát leszámítva heti félóra alatt rendben lehet tartani ekkora "birtokot", és ennyi idő is csak a nagyon pepecselős embereknek kell hozzá.

Én másfélszer annyi időt töltök a munkahelyen, mint az átlagemberek, és emellett majdnem 5000 m2 terület munkájának a felét végzem.


Szóval: ilyen zsebkendőnyi területen eszedbe ne jusson olyasmit termelni, ami helyigényes, vagy amiből nem érdemes nagyon keveset termelni.

Tehát borsóra, babra felesleges helyet áldoznod, mert mire mész fél maréknyival? Kukoricából is vagy beülteted a fele területedet, vagy termelsz 4 csövet. Ennek mi értelme van?

A tökfélék elfoglalnak tövenként legalább 2 m2-t, én erre is sajnálnám a helyet. Vöröshagymát, krumplit fillérekért lehet venni szinte egész évben, ezekre is kár a területet áldozni.


A fele területet beülteted paprikával, paradicsommal, padlizsánnal (ha szereted), ezeket nyár elejétől a fagyokig lehet szedni.

A másik felére mehet egy kevés sárgarépa, zöldség (ha szoktál főzni), márciusban meg a tavaszi dolgok, mint hónapos retek, saláta, dughagyma zöldhagymának. Zöldhagymának amúgy bármilyen nagy hagymát le lehet dugni, a nagyobb fejekből több szál fejlődik sokkal gyorsabban, csak ezeket gyorsan meg kell enni, különben magszárat hoznak.

A cékla se foglal sok helyet.

Lehet pár karalábét is.

Uborkát ilyen kis helyen csak felfuttatva, lehetőleg a terület szélén, mert felfuttatva árnyékolni fog a többi növénynek.

Téli retket augusztusban kell vetni, augusztus végén már megint lehet piros hónapos retket is, de a nyári veteményezést folyamatosan öntözni kell, hogy megmaradjon.


20 m2-en is lehet valamivel olcsóbban termelni, mint amennyiért a boltban megveszi az ember. Feltéve, hogy nem ész nélkül csinálja valaki, hanem ért hozzá. (Természetesen, nagy haszonra nem lehet számítani heti félóra munkából.) A saját munkát nem kell beleszámolni, mert ezt seggvakarás helyett csinálja az ember, unaloműzésként. Van, aki biciklizik, focizik, síel, kocsmába jár, stb., ezt se fizeti ki senki neked.

Már csak abból adódóan sincs nagy költségigény, hogy ekkora területre nem lehet nagyon sok (azaz, sokba kerülő) növényt kiültetni, és növényvédőszerből se lehet túl sokat kiszórni. (Egy 500 Ft-os csomag se fogy el egy évben egy-egy szerből.)

2018. júl. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ird be a keresőbe, hogy 28 m2 szabad terület, kiad egy cikket a növénytársításról - origós, az a címe, hogy van 28 m2 szabad területe? Őrülten sok pénzt ér.
2018. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!