Kezdőoldal » Otthon » Kert » Málna gyümölcsfák közé?

Málna gyümölcsfák közé?

Figyelt kérdés
Megmaradnának?
2020. ápr. 12. 22:29
 1/6 anonim válasza:
Igen
2020. ápr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A málna szereti a félárnyékot, nem lesz gond.
2020. ápr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Megmaradnának, csak esetleg termés nem nagyon lenne.

A málna az árnyékot nem bánja, ezért lehet épületek északi oldalára ültetni, de érés idején igényli a rengeteg vizet. A fák meg ezt elszedik előle. A gyökerek kétszer olyan távolra is elmennek a törzstől, mint az ágak. Tehát csak akkor menjen a fák közé málna, ha a lomb később se fog a fölé nőni, és ami a legfontosabb, ha tudod rengeteget öntözni éréskor.

2020. ápr. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3-as kommentelőnek igaza van a málna vízigényével kapcsolatban. Én is eluntam a locsolást és csepegtető öntözést telepítettem. De mivel folytontermő málnám van, és az első termés után nyáron mostanában már málna aszalványokat eszek csak a kánikulában a málna tetejéről, én is fontolgatom, hogy megfelelő öntözési plusszal, de fákat telepítek fölé, mert nagyon kedvelem a málnát. Naponta legelem a gyerekekkel együtt...
2020. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

# 4

Épületárnyékod nincs? Nálam pár helyen épületek északi oldalán is van málna. Amikor a napon lévők rásülnek a 35 fokban, az árnyékban lévők továbbra is szépek. Öntözés nélkül.

2020. ápr. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát épületárnyékom az nincsen. A telek eleje, egyharmada díszkert, park meg hinta a ház körül, és van egy rózsalugas térelválasztó, és a rózsák mögötti hátsó rész a haszonkert. Na ennek is a leghátulja az egyik oldalon a 3 sornyi málna. A levelek közt bújkáló lentebb lévő málnák szépek nyáron is, de a java a tetején jönne, amit az általad is írt 35 fokos kánikula, meg a perzselő napsütés tönkretesz, és keserű aszalt málna lesz szegénykékből...
2020. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!