Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszéd kerítése mellé...

A szomszéd kerítése mellé építhetek -e melléképületet?

Figyelt kérdés
Szomszédságunkban van egy üres telek, a kerítésük mellé szeretnék építeni egy kutyakennelt, sajnos elég speciális az elhelyezkedése a telkemnek ezért máshová sajnos nem tudom. Természetesen meg fogom őtis kérdezni, azonban érdeklődnék, hogy valamilyen speciális szabálya van-e, mármint kerítéstől távolság stb. Beton alapja lenne,de a kenel trapézlemezzel és zártszelvényből épülne meg kb 15m2. , vízelvezetésse, csatornával.
2020. ápr. 13. 07:49
 1/10 anonim válasza:
0%
Igen, de csakis az ő beleegyezésével!
2020. ápr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg oldalhatáron álló beépítési mód van nálatok, ha ez a kérdés felmerült. Akkor meg fix épületet elvileg csak a teleknek arra az oldalára szabad készíteni, amelyik oldalon a ház áll. De ha a szomszéd hozzájárul, és nem félsz, hogy feldob valaki a hivatalnál, akkor csináld. Rengetegen építenek garázst meg egyéb melléképületet a "szabálytalan" oldalra. Ha még az ereszcsatorna se lóg át, akkor valószínűtlen, hogy akár egy későbbi szomszéd is belekötne, ha a mostani eladná.

De legfőképpen keresd meg a Helyi Építési Szabályzatot, jó eséllyel a neten is fent van. Ebben lehetnek egyedi meghatározások, pl. hogy nálad a telek melyik részén szabad építeni. Város esetén egész biztosan van valami a beépíthetőségről. Ebben szokták leírni az állattartó épületekkel kapcsolatos dolgokat is.

2020. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
Építhetsz, de egyrészt az ő beleegyezése szükséges, másrészt - ha még érvényben van az a jogszabály - a Polg.Mesteri. Hiv-hoz érdemes bemenni, és a jegyzőtől érdeklődni.
2020. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol. Nálunk 1 m-t kell tartani a kerítéstől, ha jól tudom, de ez csak a mi tömbünkre vonatkozik. Egy utcával arrébb már más a szabály. Szóval tényleg a helyi szabályzatot kell megkeresned, utánanézned.
2020. ápr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Ha a szomszéd nem egyezik bele, akkor a helyi szabályok irányadóak, amik ja, mindenütt mások...

Én is most tavasszal azért csúsztam le a faültetésről, mert nem sikerült időben kinyomoznom, hogy nálunk hova lehet ültetni a szomszéd kerítésétől... Aztán szabálytalanul nem akartam, elegem van a hüle szomszédokból. :)

2020. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Nehogy már a szomszédok döntsék el,hisz akkor üres marad a telked.Állat tartási épitményekhez már engedély sem kell,nem hogy 1 kutya házhoz.Több évvel ezelőtt nagyon megváltoztak ezek a rendeletek.Akár nyulakat is tarthatnék.,csak trágyát kell lezártan tartani.Annyira tedd beljebb,hogy a hátuljához is hozzá férj,ha szükséges .
2020. ápr. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából az a gond, hogy meglehetősen kötekedősek a szomszédok, nagyon sok tulajdonosa van a teleknek valószinüleg itt ház sem fog sohasem épülni mert nem tudnak megegyezni. Megvásárolni sem egyszerű a sok tulaj miatt. Mi természetesen próbálunk mindig jó fejek és udvariasak lenni, de őket szerintem ez a legkevésbé sem érdekli.
2020. ápr. 13. 09:57
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden településen van helyi építési szabályzat, elmész az önkormányzathoz és ott meg tudják mondani hova építhetsz.


Nálunk pl. előkert 6m,oldalkert 3m,és ezekre a területekre semmit sem lehet építeni,még egy szerszámos bódét sem.

2020. ápr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kennellel az a baj, ha a kedves szomszéd feljelent az ugatásért, mehetnek ellenőrizni az önkormányzattól, hogy milyen távolságra van a kennel a kerítéstől. Ismerősnek 6 méterrel kellett odébb rakni.

Jobban jársz, ha megérdeklődöd az építési osztálytól, mi ott az előírás.

2020. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Természetesen utánajárok, és köszönöm a válaszokat mindenkinek!!!
2020. ápr. 13. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!