Kezdőoldal » Otthon » Kert » Túl sok paradicsom lesz?

Túl sok paradicsom lesz?

Figyelt kérdés
Életemben most vetettem először paradicsom magokat. 4 kis cserépbe egy egész zacskóval. :)) Nőnek, már van 2 levelük de szerintem elrontottam, mert túl sűrűn vannak, azt hittem csak kevés marad meg. Mit lehet csinálni? :)))
2020. ápr. 18. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha a rendes levelük is kinö, akkor óvatosan (alapos öntözés után) szét tudod öket szedni és kettesével poharakba tenni.
2020. ápr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy rendes levelük? Most 2 db kis levélkéjük van.
2020. ápr. 18. 19:26
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Semmit sem rontottal el, várj még egy kicsit, lesz még leveluk, vagy akár most is, kiveszed a cserepbol óvatosan foldestol, rakd egy talcara majd jól locsolás be. És nagyon óvatosan válaszd szét a gyökereket, hogy ne sérüljön.

Na úgy ultesd külön poharakba.

2020. ápr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Ja, N tudom hányan vagytok,de mi 4 én, és két tó futó paradicsom elég.

Ha csak a fele marad, akkor is ellatod az utcát.

2020. ápr. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A rendes levél azt jelenti, hogy lomblevél. Jelenleg szíklevelei vannak, ezután fejlődnek ki a szeldelt lomblevelei.
2020. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
2-en vagyunk csak, így akkor rengeteg lesz, mert saccra kb 30-40 db kis növényke van már.. :D
2020. ápr. 19. 09:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Már most, amennyire hozzáférsz csipesszel vagy az ujjaddal tépd ki azokat, amik nagyon közel vannak egymáshoz, így több helye lesz nőni a megmaradtaknak.

Amikor pedig nagyobbak lesznek - mint előttem írták -, szétültetheted őket külön.

2020. ápr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2020. ápr. 19. 13:31
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

30-40 tő annyira nem sok.

Én tavaly kaptam egy csomót, meg maguktól is nőttek ki az elhullott magokból, így összesen 80 tőt neveltem. Rengeteg volt, locsolni és gondozni nagyon sok idő.

Ketten vagyunk, és én nem szeretem a paradicsomot..... :)

Úgy emlékszem, frissen fogyott a legkevesebb.

Viszont főztem be. Tettem el lecsót, és csináltam paradicsomlevet. (én ezeket sem szeretem.)

Tavaly úgy éreztem magam, mint valami öreg néni, egész nyáron és ősszel befőztem. Úgy tele lett a kamra, hogy gondoltam, ez 3 évig kitart, idén nem is kell semmit termelnem. Ehhez képest már alig van.

É télen kb csak 2 hetente bontottunk fel vmit. De a rostos paradicsomlé nagyon jól jön, és most, a vészhelyzet idején meg főleg jó, hogy van mihez nyúlni, nem kell cipelni a boltból (kocsi nincs), és nem kell rá költeni.

Szóval szerintem nem kell a fél utcának ajándékozni. Ha van neki hely a kertben, akkor ez egy normál mennyiség.

2020. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Már most is elég későn vagy vele, ha még ki is szeded a gyökereket, akkor főleg le fog lassulni a növekedésük. Akkor már hamarabb lesz termő paradicsomod, ha veszel egy új csomaggal, és helybe veted a kertbe.

Én fognék egy ollót, és minden cserépben csak 2 szálat hagynék, a cserép két ellenkező oldalán, a többit tőben elvágnám. (Nem húznám ki, legfeljebb a megmaradóktól távol, hogy azok gyökerét ne károsítsam.) Aztán kiültetéskor, kb. 10 nap múlva a cserép földjét ketté lehet venni úgy, hogy mindkét palántán maradjon föld. Jövőre meg majd ügyesebb leszel, egy apró cserépbe elég 2-3 szem mag, amiből végül 1 növényt hagysz meg.

2020. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!