Kezdőoldal » Otthon » Kert » Akinek ilyen van: a műrattan...

Akinek ilyen van: a műrattan kerti bútorokon hány év használat után lesz ilyen szakadás? Meddig bírják? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindig megnézem a kerti bútorokat jófogáson, és egy csomó műrattant hirdetnek.

Van, ami tökéletes állapotban, de sok olyan van, amelyik szakadt.


[link]


Ez csak egy példa. Általában a tetején, vagy az ülőrész két szélén törnek el ezek a műanyag fonatok.

Arra lennék kíváncsi, hogy ha ilyet veszek, hány év után fog így kinézni?

Mert egyébként nem olcsók, de 1-2 évre nem dobnék ki több tízezret.

Viszont fémet sem szeretnék, mert ha odasüt a nap, akkor forró, ha meg hűvös van, akkor rossz ráülni, olyan hideg.

A fát meg mindig festeni kell, szóval ez a műanyag jó lenne, ha mondjuk kibírná vagy 5 évig.



2020. ápr. 19. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 3 éve vannak meg, egyenlőre hibátlan állapotúak. Ugyanakkor nálunk "védettebb" helyen vannak. A terasz felülről fedett, így eső és nap is alig éri.
2020. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nálam nincs fedett terasz, se garázs, így egész évben kint lennének, minden érné őket.

2020. ápr. 19. 13:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk negyedik éve vannak kint a teraszon.

Télen-nyáron kint voltak és semmi bajuk.


(Allibert-Curver) Magyar gyártmányú.

2020. ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
* Fedett teraszon, de a nap éri őket.
2020. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor a belinkelt kb hány éves lehet?

Vagy mit tudnak vele csinálni, amitől így néz ki?

Túlsúlyos emberek ülnek rá, és megfeszül a műanyag?

2020. ápr. 19. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az valami másik gyártmányú lehet.

Nyilván nem uv álló anyagból van.


Most kíváncsiságból ránéztem a gyártó honlapjára, ahol azt írják, hogy -akár- 10 éves garanciát is vállalnak.

Az összes kerti bútoruk uv és fagyálló.


Bemásolom:

"Az időjárási viszontagságok kényük-kedvük szerint alakíthatják a bútorok sorsát. A fagy, az UV-sugárzás, hogy csak a két leggyakoribb problémát említsük, rengeteg kárt okoznak. Pontosabban csak okozhatnak, ugyanis a Curver gyártósoráról kikerülő termékek maximális ellenállást garantálnak a szélsőséges időjárási körülményekkel szemben. "

2020. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


Bár nézegettem én is a Curvert, végül a Bauhaus-ból rendeltem. Remélem, jó lesz.

2020. ápr. 20. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!