Kezdőoldal » Otthon » Kert » Napon felejtettem az uborka...

Napon felejtettem az uborka palantakat, és kiszáradt. Össze zsugorodott a szára viszont még 5 nap után is maga a levelei egészségesek. Hogyan tudom életbe tartani őket és termés lesz e esetleg rajtuk?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 22. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Tápoldat esetleg?
2020. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azt max csak holnap tudok venni . De arra is gondoltam h atultetem es sak a leveleket hagyom kint.
2020. ápr. 22. 16:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Ültesd el, öntözd meg és meglátod 1-2 nap múlva, hogy mi lett a leveleivel.
2020. ápr. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az átültetés is segíthet,ivel az új földben több a tápanyag
2020. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Ha a levelek egészségesek, akkor valószínűleg nem volt végzetes a dolog. Az öntözésen kívül semmit ne csinálj. Tápoldatozni felesleges, az átültetés meg kimondottan káros. Az uborkáid nem tápanyaghiány miatt ilyenek, hanem vízhiány miatt, tehát semmi mást nem kell most pótolni. Kiültetni esetleg lehet, ha nem sok. Ha életben maradtak, és ezután se nyírod ki őket, akkor persze, hogy lesz rajtuk termés.

Egy fotót azért megnéznék róluk, hogy milyen az, amikor a szár fonnyadt, a levél meg egészséges. Ez fordítva szokott lenni.

2020. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!