Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy mentsem meg?!

Hogy mentsem meg?!

Figyelt kérdés
Kaptam egy kis kaktuszt két éve. Figyeltem rá, gondoztam, de csak nem akart nőni. Aztán egy szép napon magára talált és elképesztő hajtásokat hozott. Ez így ment az elmúlt hat hét hónapban. És gyönyörű lett!!! Most este olyan furcsának tűnt a homályban. Felkapcsoltam a lámpát és láttam, hogy sárgák a 'levelek' hajtásai illetve ott, ahol a talaj a növénnyel találkozik. Kevés vizet kap de azt rendszeresn 1.5-2 hetente. Nagyon szomorú látni, hogy ennyit foglalkozok vele és már jól érzi magát és erre tessék. Hogy mentsem meg? Most lett átültetve. Nagyon óvatos voltam és vigyázva csináltam. Köszönöm a válaszokat.
2020. ápr. 23. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik kertészetben segítenek, pl. az OBI-ban.

Valószínű ajánlanak neki valami vegyszert, gombaölőt pl.

Lehet, át kell ültetni egy nagyobb cserépbe.

2020. ápr. 23. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mutass fotót. A leírásod alapján még az se biztos, hogy egyáltalán kaktuszról van szó. A képet feltöltöd mondjuk az Imgurra vagy a Kephostra, és a kapott linket másolod ide.

De akár kaktusz, akár egyéb pozsgás, egyik sem tartható télen meleg lakásban, ha tényleg kaktuszról van szó, most szörnyen nézhet ki. Öntözni meg úgy kell őket, hogy sok vizet ritkán.

2020. ápr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2020. ápr. 23. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez egy Opuntia nemzetségbe tartozó kaktusz, ami nagyon sok fényt kíván. A fotón bemutatott helyszínen ezt aligha kapja meg. Az ültetőközeg sem tűnik a leginkább megfelelőnek, sokkal lazább, több szervetlen anyagú, morzsalékosabbat kíván, hogy kevés vizet tartson magában. Így a fotón egyébként nem tűnik betegnek.
2020. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Ez tényleg kaktusz, egy Opuntia, és tényleg rosszul néz ki a tartási hibák miatt. A különböző részek nem levelek (ez a legtöbb kaktusznak nincs), hanem szártagoknak hívják őket. A kép szerint ezek nem sárgák, csak fényhiányosak, és megnyúltak persze, szintén a fényhiány miatt.

A kép nem mutat bajt a föld szintjén sem. A kaktuszoknál természetes, hogy az idősebb részek, meg a talajhoz közeli részek fásodni kezdenek, nem lesz bennük klorofill, ami a zöld színt adja. Próbáld megmozgatni óvatosan erre-arra hajtogatva, ha nem teljesen puha a talaj menti rész, és ha nem, akkor ez így jó, ahogy van. Én erre tippelek.

A föld az rettentő sok. Nem látni igazán a cserép meg a növény arányát, de legalább tízszer annyi földben van, mint amennyiben kellene, ezért nem tud kiszáradni a föld, és szerencséd van, ha még nem rothadt ki.

Tehát ha nincs kirothadva, akkor azt kell tenned, hogy mindhárom csúnya, megnyúlt hajtást levágni tőben, a nagy részt meg átültetni egy kb. akkora átmérőjű cserépbe, esetleg nagyon kicsivel nagyobba, mint amekkora az öreg szártag szélessége. Kaktuszföldet használj, vagy legalábbis valami laza talajt.

Ennek az egésznek persze csak akkor van értelme, ha utánanézel a neten a kaktuszok tartásának, lehetőleg olyan helyen, ahol ez a fő profil. Ha valahol azt írják, hogy a kaktusz szobanövény, akkor azok garantáltan nem kertészek, hanem újságírással foglalkozó kutyaütők meg informatikusok.

Nagy vonalakban annyi, hogy mostantól novemberig a szabadban kell tartani, és 3-4 hetente vizet önteni alá egy tányérba, aztán amit egy óra alatt nem tud felszívni, azt leönteni. Minden második-harmadik öntözésnél tápoldatot hozzákeverni.

Ha jönnek a fagyok, akkorra meg szerezni neki valami hűvös, fagymentes telelőhelyet, 15 fok alatt, és tavaszig ott tartani, öntözés nélkül. Ha 10 fok alatti a hely, akkor bármilyen vaksötét hely megteszi, mert ilyen körülmények közt nem nő, tehát semmi baja nem lesz a sötéttől, én is teleltettem így régebben, mikor még csak 20-30 volt.

Ha most kiteszed a szabadba, akkor egy hétig csak szűrt fényt kapjon, mert egyből a napra téve megég.

2020. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a vicc hogy egy kis cserépben volt de anyu azt mondta nincs neki tápanyag ezért át kell ültetni nagyba. Két hete lett átültetve. Akkor ültessem vissza?
2020. ápr. 23. 21:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz. De főleg az utolsó vàlaszadónak a hála!
2020. ápr. 23. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!