Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bodzából lehetséges alacsony-k...

Bodzából lehetséges alacsony-középmagas sövényt kialakítani?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, ha inkább terebélyesedne, és 1,5 méternél nem menne magasabbra.


Bírná az intenzívebb metszést?


Így virágozna és hozna bogyókat?


Vagy inkább neveljem fának, és alá ültessek terülő cserjéket?


(Fekete bodza.)



2020. ápr. 25. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet.A környékünkön pont ilyen van ,nagy területen .
2020. ápr. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mármint sövénynek gyakran nyírt bodza van a környéken? És tud úgy virágozni?
2020. ápr. 25. 08:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Az egyik legigénytelenebb, legszívósabb növény, nem véletlenül a bodza jelenik meg a sitthalmok között elsőként.


A virágot és termést a talaj minősége fogja befolyásolni. Ha van tápanyag, lesz virágja is.

2020. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1,5 m nem sok, de szerintem megoldható, csak hát vagy szép lesz, vagy terem.

A bodza jól bírja a nyirbálást, az ültetvényeken is erősen metszik, de termő sövénynek szerintem nem lesz valami mutatós.

Kb. azt az eljárást lenne érdemes alkalmazni, mint ültetvényeken, hogy minden évben meghagynak egy tövön 5 új hajtást, csupasz botokat (ami megszabja a magasságot), minden egyebet letakarítanak. Aztán ezek szépen széthajlanak a termés súlya alatt, és új hajtások nőnek a törzs tetejéből, amiket majd jövőre hagynak meg.

Szóval, nem nagyon nyírható év közben, mert akkor termésed nem lesz, hiszen lenyírod a termést. De ilyen bodzasövénnyel konkrétan szerintem még senki nem próbálkozott.

2020. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm!
2020. ápr. 25. 18:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tőben kivágsz egy fiatal bodzabokrot, kihajt. Tehát bírja a metszést.
2020. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak amiatt voltam bizonytalan, hogy ha folyamatosan alacsonyra vagdosom vissza, azt nem sínyli-e meg, és nekem fontos a virága a rovarok, a bogyói a madarak miatt. :)
2020. ápr. 26. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!