Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehetséges kockázat nélkül 1m...

Lehetséges kockázat nélkül 1m - 1.2m magas fenyőfát átültetni? Mikor érdemes? Hogyan?

Figyelt kérdés

Még annak idején, kb. 6-7 éve elkövettem egy butaságot, egy kb. 3-4 négyzetméteres területre 5 darab, nagyon apró, pár centiméteres bébi fenyőfát ültettem.

Mára kb. 1 - 1.2 méteresek lettek. Szeretném őket ugyanabban a kertben, kb. 5 méterrel arrébb ültetni.


Megtehetem ezt kockázat nélkül, anélkül, hogy elpusztulnának?

Hogyan csináljam? Mire ügyeljek?

Melyik hónapban, hány fokban csináljam?

Száraz, vagy inkább nedves legyen a talaj kiásás előtt?


Az ültetést megnehezíti, hogy a fák tényleg nagyon közel vannak egymáshoz (kb. 50-60cm), így fennáll annak a veszélye, hogy kiásás közben egy másik fa gyökerét is megbolygatom.


Vegyes típusú fák, van köztük erdeifenyő, ezüstfenyő, normand fenyő.

Melyik a legérzékenyebb, melyiket ne bolygassam semmiképpen?


2019. szept. 21. 18:30
 1/3 mindentudó99 ***** válasza:
Kockázat mindíg van. Apám a kertbe nevelgetett jó pár ilyen aprót . Volt az vagy 50 darab is. Sajnos lusta volt időben átültetni őket. Voltak már méteresek mikor kikerültek a kertből. Hát bizony nagyon sok nem élte túl. Bár azt már nem tudom mennnyire öntözte őket az új helyükön. Lehet sehogy . Erdőbe kerültek. Minèl nagyobb földlabdával vedd ki ezért nem biztos hogy be kellene locsolni. Tél kezdetén mikor még nem fagyos a föld.
2019. szept. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden jó, csak tél elején nem nagyon szabad, ezek nem lombhullatók. Március első felében csináld, akkor a legkisebb a kockázat.

A fenyők télen se hullajtják le a leveleiket, tovább párologtatnak még a kemény mínuszokban is (a melegebb időszakokban meg főleg), vizet felvenni pedig nem tudnak a hiányos, elvágott gyökereik és az átfagyott föld miatt, így szépen kiszáradnak.

2019. szept. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az ültetés nem sürgős, szívesen várok vele márciusig.


Némelyik darabhoz nagyon szép emlékek kötnek, pl. kiránduláson mentettem meg, mert lógott egy szikla szélén, vagy éppen a karácsonyi, cserepes fenyőnk volt évekkel ezelőtt.

Ezeket kevés fenyő éli túl, nem szeretném éppen egy átültetéssel megölni őket.

2019. szept. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!