Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az almafa még virágzásba van,...

Az almafa még virágzásba van, de lisztharmatos. Lehet permetezni, és mivel?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
? Írtsd ki nyugodtan a méheket .
2020. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem ilyen választ vártam
2020. ápr. 25. 10:51
 3/8 zebulon66 ***** válasza:
változik ki mire esküszik. Én olyat vettem, hogy alma szőlő kombi, ebben a lemosótól az őszig minden benne van, leírásban benne mit mikor miért kell használni.
2020. ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A méhveszélyességet kötelező feltüntetni minden növényvédőszeren. Bármivel lehet permetezni, amire azt írták, hogy méhekre nem veszélyes, vagy méhekre nem jelölésköteles.

Én konkrétan Topas-t szoktam használni ilyen tájt lisztharmat ellen. Vagy Folicur-t, de az II. kategóriás. Felszívódók, tehát még szeles időben kiszórva is elég jól hatnak, ha csak egyik irányból ráviteted a széllel a fára.

2020. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#2 Ilyet kapsz ha hozzánem értő ír. Nem rovarölőzni akarsz. A fentebb írt szerek jók. De van sok fèle. Gazdaboltban segítenek.
2020. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vegesolal nyomtam le .Ez a méhekre nem veszélyes .

Fele kell,mint lemosónál.40-50 ml 10 l vízhez.

2020. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat
2020. ápr. 25. 19:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegesolt almában fele dózisban is csak zöldbimbós állapotig szabad használni, akkor leállni, és csak a viaszosodás kezdetétől szabad ismét szórni. Virágzásban nem szabad, mert a réz leégeti a virágokat meg a kis terméseket.

[link]

2020. ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!