Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyümölcsfa párosítás. Jók a...

Gyümölcsfa párosítás. Jók a porzópárok? Körte, cseresznye, alma. Kérdés, hogy ez alapján mindegyik lesz-e termés.

Figyelt kérdés

Vettünk

2 db Germersdorfi 3 és 1 db Sunburst cseresznyefát.

2 db Bosc Kobak és 1 db Vilmos körtefát

Van egy régi húsvéti rozmaring almafánk, ahhoz vettünk 1 db Jonatánt, illetve egy Jonagoldot

Őszibarackból pedig van egy Nektár H és egy kopasz Caldesi 2000



2020. ápr. 1. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Az őszik, a Sunburst meg a Húsvéti rozmaging önporzós. A Germersdorfit porozza a Sunburst. A körték egymást. A Jonathant vagy porozza a Húsvéti, vagy nem (szerintem igen), de a Jonagold nem nagyon, annak nagyon gyenge a virágpora. A Jonagold triploid, vagyis nem kettő, hanem három kromoszómakészlettel rendelkezik, ami neked annyiban fontos, hogy két porzófajta kell neki. A Jonathan biztosan jó, a Húsvétit nem tudom.

A Jonathan idegesítően lisztharmatérzékeny szokott lenni, ha már megvetted, akkor én a helyedbe a csúcsára oltanék egy Goldent, vagyis, az alsó ágak Jonathant teremnének, a teteje meg a sokkal jobb fajta Goldent, és így biztosan lenne porzód a legjobb fajta Jonagoldhoz. A faiskolából szerintem tudnál kérni (venni) egy darab oltóágat.

2020. ápr. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Értem.

Az miatt aggódtam, hogy a Vilmoson nem lesz majd termés.

Illetve van egy régi meggyfa amik itt-ott a fa körül hoztak ki gyökeres hajtásokat. Magról.

Azon lesz majd termés? Mármint a tekintetben, hogy ilyen kis sarjak vagy mik, nem ilyen faiskolából való oltott nemesített?

2020. ápr. 2. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy magról keltek? Én így látatlanban azt mondanám, hogy sarjakról van szó, azaz, gyökérről hajtott ki a meggy.

Na mármost, tudni kellene, hogy ez a fa oltvány, vagy nem. Ha oltvány, akkor az alany valószínűleg sajmeggy, aminek a termése nem ehető. Viszont ha nem oltványról van szó, akkor a sarjak is ugyanazt fogják teremni, mint a nagy fa. Felénk több ilyen fajta van, nekem is van. Az egyik a szomszédból jött át több a föld alatt, és meghagytam, a másik telkemen meg a szomszéd elhagyott telken nőtt ki két meggybozót, az egyiknek a termését szedni szoktam.

Ha elég gyorsan nőttek a kicsik, azaz, az első évben nőttek fél-egy métert, akkor sarjak. Ha kis cérnaszálként jelentek meg az első évben, akkor viszont magról keltek, és akkor valamilyen meggytermés lesz, de hogy milyen, azt nem lehet tudni, mint ahogy a kinti macskád kölykeinek színét se lehet előre megtippelni.

2020. ápr. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon régi meggyfa. Nem hiszem hogy akkoriban ilyen oltványt vettek volna. De ez tényleg csak tipp.
2020. ápr. 3. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!