Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kála gumója mekkora? Vagy...

A kála gumója mekkora? Vagy mi az a méret, aminél már várható, hogy virágzik?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 28. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem idén virágzott először. De nem tudom mekkora volt a gumó, mert cserépbe ültetéskor, majd most mikor újra a kertbe ültettem, vigyáztam, ne essen le róla a föld, szóval ezt nem láttam.


Viszont a mérete: 3-4 leveles volt, amelyek kb fél méter hosszúra nyúltak, és virágzáskor még nagyobbak lettek és hozott még további 2 levelet is...

2020. ápr. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hagyományos fehér kála, vagy ezek a színesek?
2020. ápr. 30. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fehér.
2020. ápr. 30. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szárazon teleltetted, akkor már olyan 3 cm átmérőtől várható, hogy virágozzon. 3,5-4 cm meg már biztosan, ha minden jól ment a telelésénél. Ha melegben, levelesen teleltetted, akkor szerintem nem fog virágozni, bár ez csak tipp, mert én még így nem teleltettem.

Nálam világos, hűvös helyen telelnek levelesen, és márciusban szoktak virágozni.

2020. ápr. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem én teleltettem, hanem kaptam. Kb 2 centisek voltak.
2020. ápr. 30. 19:10
 6/6 anonim ***** válasza:

De szárazon teleltek, ha jól értelmezem.

Szerintem ezeknél még valószínűtlen a virágzás.

2020. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!