Kezdőoldal » Otthon » Kert » Magról ültetett paprika...

Magról ültetett paprika palantaimat kiultethetem már a szabad foldbe?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 30. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A fagyoszszenteket célszerü megvárni, mert könnyen elfagy
2020. ápr. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Max. fóliába. De legyen tartalék, gondolok itt az 1. válaszolóra.
2020. ápr. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha kiülteted, bújd utána az időjárás-jelentéseket, nem jön-e fagyos este. Ha igen, takarás éjszakára!

Kiültetés előtt - ha még nem tetted meg -, edzd a palántáidat a közvetlen napsütéshez, a szélhez.

2020. ápr. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha már pár napja kint voltak éjszaka is 1 fólia alatt,akkor már kedd körül lehet.Arra távozik a hideg hullám.

A fagyzugos helyen lehet kétes.

Nagyot változott a klima .Most legalább nedves földbe kerül a gyökérzet.

2020. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne akard görcsösen kiültetni, a szomszédom is mindig kiülteti áprilisban (van amit márciusban) aztán jól elfagy neki.
2020. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma már május van, lehet ültetni. :)

Én tegnap már nekifogtam, kezdésnek vagy 60-at kiraktam. Vasárnap kb. 80-nal folytatom. De már egy ideje kint laktak a szabadban, ládában, tehát szokva vannak a kinti időhöz meg a naphoz.

A települési előrejelzések alapján nem várható már fagyközeli lehűlés, ezért mertem kiültetni. A meteorológia jelenleg 7-8 napot tud viszonylag jól előrejelezni, ezen belül nem lesz hideg, ennél tovább meg úgyse várnék. Tehát jobb helyük lesz a palántáknak kint, mint a ládákban.

2020. máj. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem MÁJUST kell megvárni, hanem a fagyoszsenteket, amik máj. 12-15 közt vannak, tapasztalat szerint ilyenkor sokszor vannak talajmenti vagy valamivel komolyabb fagyok, amiktöl a paprika tönkre megy!
2020. máj. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak, igen, a fagyzugos helyeken. Ezt a kerttulajdonosnak kell tudni, hogy hol fekszik a kertje, milyen ott a mikroklíma. Nekem is van olyan ismerősöm, aki egy patakvölgyben lakik, és május közepén is van néha fagy, aztán egyik-másik évben szeptember végén már le is fagy minden a kertjében.

Viszont nekem teljesen átlagos sík területen van a telkem, ott május 8-10. után legalább 30 éve nem volt fagy. De úgy általánosan, májusban az utolsó 30 évben talán 5 alkalommal volt fagy.

Most az előrejelzések alapján erre nem sok esély van. És nagyon sokat számít egy palántának, ha már megerősödik, mire bejönnek a májusi 30+ fokok. Ezért szoktam a lehetőségekhez képest mielőbb palántázni, néha még a májust se várom meg, hanem április 25. körül elkezdem. Bár erre se sok példa volt még, ehhez tényleg nagyon biztosan nagyon meleget kell előrejelezni, inkább meg szoktam várni a május 1-t.

2020. máj. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!