Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan kell teleltetni a...

Hogyan kell teleltetni a Murvafürtöt (Bougainvillea)?

Figyelt kérdés
Kaptam egy gyönyörű Murvafürtöt cserépben. A neten olvastam, hogy fagyérzékeny. Ha most kiteszem a kertbe és felfuttatom valami támrendszerre, télen hogy tudom majd teleltetni? Ősszel be kell vinni a teleltetőbe, de ha fel van futtatva pl. falra, azt a részét le kell vágni, vagy hogy? Nem tudom elképzelni. Tud valaki segíteni?

2020. ápr. 30. 13:49
 1/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:
Nagyobb kaspóban tartjuk, télire pedig bevisszük. :)))
2020. ápr. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
oké,oké :) de ha fel van kapaszkodva már a falra vagy valami támrendszerre, le kell vágni róla? Vagy pár hónap alatt nem nő annyit?
2020. ápr. 30. 16:03
 3/5 FoxtrotLidérc ***** válasza:

Alapból ezen az éghajlaton nem jó ötlet felfuttatni, mert fagyok azért még vannak. Minden ősszel levagdosni róla enyhén szólva is időigényes lenne. Lényeg, hogy akkorára hagyjátok, amekkorát gond nélkül be tudtok vinni a lakásba. :))) Ha sokat nő, akkor vághattok belőle vissza.


Ha futtatni akartok, akkor vagy rózsát, vagy kék hajnalkát ajánlok. :)))

2020. ápr. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát úgy is lehet, ahogy elgondoltad, hogy levagdosod a hajtásait, amikor beviszed.

De alapból úgy szokták, hogy vagy nem futtatják, hanem hagyják a hajtásait szabadon lehajolni, vagy pedig az edénybe szúrnak támrendszert, és egyben viszik be.

Ki is lehet ültetni szabad földbe, de én még soha nem hallottam olyanról, aki tényleg kiültette volna. Ha azt akarod, hogy jó erősen fejlődjön, akkor nagy lyukú cserépbe ültesd, és legyökerezik a talajba, ősszel meg csak ezeket a gyökereket kell elvágni, a hajtásokat meg valamennyire visszavágni. Tavasszal úgyis egy erős visszametszéssel kell kezdeni, amikor kirakod a csupasz növényt.

2020. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. júl. 13. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!