Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virág ez? Kepkuldes.com...

Milyen virág ez? Kepkuldes.com/image/KwGmuY Most vettem állítólag egynyári azálea de a Googleba rákeresel egyáltalán nem hasonlít.

Figyelt kérdés

#https://kepkuldes.com/image/KwGmuY
2020. máj. 2. 15:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Normális linket?
2020. máj. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2020. máj. 2. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Satnya, rosszul teleltetett Csíkos csokrosinda, más néven Zöldike (Chlorophytum comosum variegatum). Tedd félárnyékba, bőségesen öntözd, de a víz ne álljon a cserépben, mert elrothadnak a gumói. A tűző napot nem szereti, elsárgulnak a levelei, de árnyékban nem fejlődik ki a levelek csíkossága. Ha a levelek csúcsa elszárad, kevés az öntözés, amit kap. Indákat fejleszt, amik levágva a szárról (indáról) könnyen gyökereztethetők. Nagyobb cserépbe ültess sokat, úgy szebb.
2020. máj. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Először én is erre gondoltam, de nézd meg a leveleit jobban, kinagyítva, különösen középen. A zöldikének nincsenek ilyen széles levelei, különösen a középső három. A képen levő keskenyebb levelek vége enyhén íves, a zöldikéé kifejezetten hegyes.

[link]

2020. máj. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudni mi ez Kérdező, de ápolgasd félárnyékban - abban van nap is és árnyék is - mert nem tudjuk mit szeret.

Ne locsold túl, főleg csak alulról és amit nem szív fel, azt öntsd le róla.

Aztán majd alakul belőle valami, mindenképpen kellemes meglepetés lesz.

Majd ha kikupálódott, tegyél fel képet róla, hadd irigykedjünk!:)

2020. máj. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4-es,

köszönöm a figyelmeztetést. Lehet, hogy igazad van. Az a széles tompa hegyű levél megingatott. Nem vettem észre.

De akkor mi lehet? Fogalmam sincs.

2020. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!