Kezdőoldal » Otthon » Kert » Állítólag már el vagyok késve...

Állítólag már el vagyok késve a sárgarépa - fehérrépa vetésével (most vetem). Mire számítsak, mennyiben és miről késtem le?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 9. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövid tenyész idejűt vetsz nem vagy elkésve.
2020. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Légy nyugodt, legfeljebb nem lesz primőr árud. Saját konyhára elég.
2020. ápr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Mindegyik fajtánál a 3.-4. hónap van megjelölve vetésidőnek (a 4. hónapnak még csak 9. napja van....e szerint is jó lehet(ek) még....
2020. ápr. 9. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2020. ápr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
En szoktam 6-7.hónapban is vetni, és szeptember környékén enni is belőle... szerencsétlen mag nem tudja hányadik hónap van... a lényeg, ne legyen hideg, meg megfelelően legyen öntözve.
2020. ápr. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az én hsz-omra gondoltál, hogy el vagy késve. Ott is rákérdezhettél volna. Akár.

Jobb lett volna korábban, erre utaltam, de ha tudod öntözni, még simán jó lehet. Április végétől vetve szokott az megtörténni, hogy kikel, de a májusi hőség miatt nem fejlődik sehová, hiába öntözöm, aztán egyszer csak eltűnik. Miközben a rendes időben keltek szépen nőnek, már mennek a piacra. Régebben a hiányos kelésnél újravetettem a ritkás részeket, de semmi értelme nem volt, soha, egy esetben se.

2020. ápr. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!! - Az öntözésről korábban azt olvastam, hogy nem szabad gyakran (akár naponta, mint ahogy én is EGYSZER régen csináltam....nem is lett belőle semmi) - hanem ritkábban, de alaposan...

Mi a tapasztalatotok ezügyben?

2020. ápr. 10. 12:50
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vetek, hogy a sorok közé kis árkokat cdinálok, ehhez persze mázlim, hogy lejt a kertem... naponta egyszer megnyitom a slagot, és hagyom, hogy az árokrendszerben mindenhová eljusson a víz... eztcsinálom általában áprilisban 3-4naponta, május-junius naponta, julius augusztusban pedig takar mindent a növényeim levele ilyenkor ismét 3-4naponta... ez a saját tapasztalatom.
2020. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi!! és konkrétan vetés után mennyi időt érdemes (szted) kihagyni az első locsolásig?
2020. ápr. 10. 15:03
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, jól tudod.

Nem szabad állandóan öntözni, mert a talajból a víz kiszorítja a levegőt.Amíg gyökeret nem ereszt a fiatal növényke, addig legyen mindig nyirkos a föld, nehogy a zsenge gyökerek kiszáradjanak. Szóval: legyen a föld nyirkos, de levegős is egyszerre. Locsolni ritkán, de nagyobb adaggal. Ez érvényes a szobanövényekre is.

2020. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!