Kezdőoldal » Otthon » Kert » 2 Le-s benzines szivattyú...

2 Le-s benzines szivattyú gyűrűs kútból locsoláshoz? Tapasztalat valakinek?

Figyelt kérdés

Elég egy ilyen teljesítményű kétütemű szivattyú?

Tudom, hogy a túl nagy teljesítményű se jó, mert kimosatja a homokot a kút alján, ha hirtelen sok vizet húzok ki.

A kútban a mostani aszály idején is a harmadik gyűrű (felszíntől) tetején van a vízszint. Egy ilyen, akár kínai(Boxer, Bestcraft,Fuxtec, stb.)olcsó szivattyú ki tudja hozni a vizet 1 collos slagon 50-60m távolságra? Vagy kell a 4-5LE? Köszi az értelmes válaszokat!



2020. máj. 4. 14:53
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha már benzinest kell használni,akkor egy aggregátor ,róla elektromos szivattyú.Sokkal egyszerűbb a víz kivétel.
2020. máj. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mit is szeretnél tulajdonképpen? 50 m-re van egy tartályod? Vagy 50 m-re szeretnél slaggal, esőztetve öntözni? Ez utóbbi eset mondjuk elég furcsa lenne, 1 collos slaggal.

De elvinni elviszi, simán.

Nekem egy apró szivattyúm van, talán harmada vízteljesítménnyel, csőkúttal, kb. ilyesmi vízszinttel. Alapvetően csepegtető öntözéshez használom, de egy-egy alkalommal 3/4-es slaggal is nyomatom, ahol nincs csepegtetőszalag. 40 m slaggal simán lehet szórni. Nem sok vizet visz mondjuk, de viszi.

Ha nem kell sok víz, akkor ne vegyél 2 LE-nél erősebbet, mert nem biztos, hogy bírja a kutad majd augusztusban.

2020. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondoltam az aggregátorra én is. Nem rossz ötlet, mert más szerszámmal is tudnám használni, de az aggregátor+búvárszivattyú+tömlő nem elég kompakt nekem.


Igazából azért gondoltam a collos nyomócsőre, mert collos a szivattyú csatlakozása is a műszaki leírásban. Ha a csonktól szűkíteném 3/4-esre, az nem erőlteti meg a motort?

2020. máj. 5. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Évekig használtunk tanyán, fúrt kúthoz egy Honda WX-10, kicsi 4 ütemű szivattyút locsolásra és a ház víztartályának (300 L) a feltöltésére. Ez a szivattyú még 1 lóerős sincs, a vízszállítása 100 liter körül van, de simán lehetett vele locsolni 3/4"-es slaggal 40-50 méterre.
2020. máj. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 2-lovas tökéletes.
2020. aug. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!