Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megéri tüzifát felvágni és...

Megéri tüzifát felvágni és eladni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel ha vennék köbméterre méteres akácot azt felvágnám rönkökre akkor mennyit tudnák rajta nyerni?

2020. máj. 7. 18:51
1 2
 1/12 mindentudó99 ***** válasza:
75%
A tüzépek is ezt csináljàk. Így valószínű megéri.
2020. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Persze, hogy lehet. Mi is ezt csináltunk a régi gerendánkkal 8 éve. Ezeket ingyen adtunk, mert hamar meg akartunk tőlük válni, mert útban voltak. A tűzifát hol a szomszédoknak adtunk szintén ingyen, hogy segítsünk nekik -egyiküktől cserébe finom cseresznyét kaptuk, mert van ilyen fájuk :D

Voltak, amiket el tudtunk adni.

2020. máj. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem csak nagyban érdemes ezt csinálni, vagyis úgy, hogy egyből az erdészettől veszed a fát, és nem kis tételben. Kollégám szokott a szomszédjával így összefogni, viszont Romániából rendelik, tehát többszázezres tétel, nemcsak a fa, hanem a fuvar is, mivel a Dunántúlon lakunk, de azt mondja, hogy megéri, még úgy is, hogy vett hozzá elég komoly és drága láncfűrészt is.

Én mondjuk bükk párti vagyok, mert az akác nemigazán jó kazánba.

2020. máj. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem, hogy ők csak saját felhasználásra veszik meg így az egész téli tüzelőjüket.
2020. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És nagyjából mennyi lenne a nyereség 1 köbméter fánál?
2020. máj. 7. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Nem akarlak lelombozni, mi tavaly 8 köbmétert vettünk, 8000-ért konyhakészre darabolta, 5000-ért patika sorba berakta a helyére egy helyi alkesz.
2020. máj. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor jóljártatok mert az neki nem annyira érhette meg de gondolom kelett neki a pénz itókára :D
2020. máj. 7. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:
9%
8000 már nagyon olcsó. Itt nálunk 30 ezer körül van a konyhakész tüzifa eredei köbmétere (1x1x1,7m), plusz szállítás 2 ezerI
2020. máj. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fenyő/ egyéb puhafák kalodában nálunk is 8-10000, de a rendes keményfa az 24-30000 körül van.


Egyébként nem éri meg, megveszed, feldarabolod eladod drágábban ez jól hangzik, csakhogy ehhez kell benzin, kell egy gép ami kopik elég rendesen, kell min 2 ember, azok esznek/isznak stb...

A végén drágábban jössz ki mint amennyiért eltudod adni.



Mondjuk ha esetleg ócsóért jutsz hozzá pl helyi c-kategóriásoktól, akkor megérheti, bár én nem tenném, amit ezektől veszel 100% hogy lopott.

2020. máj. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. És vágatni megéri vagy aki méteresbe veszi az meg is csinálja magának aki meg nemtudja veszi a konyhakészt?
2020. máj. 8. 08:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!