Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűvágással pénzkeresés?

Fűvágással pénzkeresés?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mennyire éri meg persze feketén fű nyírással foglalkozni? És hogyan lehet elterjedni hogy velem nyírassák a füvet ha új vagyok a faluban? Ha sikerül találnom olyat akinek le kell vágni hogy döntsem el mennyit kérek el és azt előre kell mondani? És milyen árban szokták?

2020. máj. 8. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

Aha, szóval nem adózol...


Meg miért téged hívjalak, a Gézu letolja 2 sörért, mert ő közmunkás, és ingyen van neki a gép meg a benya, ráadásul utána feldobja a traktorra a többi mellé?

2020. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk a közmunkások csak söpörgetnek
2020. máj. 8. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek megéri, van akinek nem.

Elterjedni úgy lehet, hogy minél több ember tudjon arról, hogy ilyesmit vállalsz. Ha nincs egy ismerősöd a faluban, úgy elég nehéz lesz. Puhatolózz a szomszédnál, hogy van-e valaki a faluban, aki ilyesmit vállal. Ha igen, akkor azt is fogja tudni, mennyit szokott kérni. Annál többet te se kérj szerintem, mert akkor nehezebb lesz a terjedés.

Amikor falun laktam-ami nem most volt-Öcsi bácsi és a közcélúak leberregték egy 500-asért a ház környékét, amikor arra jártak a partfalnyírással. Cirka 250nm-t, könnyű, sík, nem hajlongós, ellenben macskaszros terepen. Itt városon a nyavaja előtt 15 forintot is elkértek négyzetméterenként akik hirdették magukat tavaly. Szerintem most feléért is lenyírják. Jómagam egy utcabelinek vágok, kb. 500 nm-t. Minden szezon elején kapok egy tízest, amiért 5-6x lenyírom ezt a ház mögötti rétet.

20 éve még jól lehetett keresni ezzel, de ma már ki kell fogni annyi megbízót, hogy megérje. Akkor jársz jól, ha kevés ügyfeled van, de viszonylag nagy, és állandó területet kell nyírni.

2020. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én most vettem egy fűkaszát, mert több helybéli trógernek nem fogok fizetni, egyre jobban elpofátlanodtak.

Legutóbb 25! ezerért vágták le nekem, évről évre egyre drágább.

A szomszéd fogatlan kretén 10-ért nyírná, de csak a ház előtt, meg a kertben.

De azt még akkor se engedném be ide, ha ingyen csinálná.

2020. máj. 9. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lol, anyosomnak a szomszed gyerek lenyirta 2 ezerert.
2020. máj. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mint a válaszokból is kitűnik, helyfüggő, hogy mennyit lehet kérni. Ha sokan csinálják, akkor olcsó, ha kevesen, akkor kénytelen sokat fizetni, aki maga nem tudja megcsinálni.

Tavaly a szülői háznál nem tudtam levágni, mert pont kinyiffant a derekam, de jött a búcsú, rendkívül fontos volt a kaszálás. :)

Nagy nehezen kerítettem valakit, aki kb. 200 m2 nehéz terepért 6 E-t kért, de mivel azt mondtam, hogy akkor majd januárban lefagy, de nem fizetek ennyit, akkor nagy nehezen 4-ért elvállalta.

Amúgy csak teljesen sima terepre szoktak m2-árat mondani, ilyen ház körüli részt általában szemrevételezéssel szoktak beárazni, sima terep nem annyi, mint az árokpart, és a 20 centis ritkás fű se annyi, mint a tökig érő tarack.

Ha új vagy is a faluban, csak van egy-két ismerősöd, akiknek mondod, hogy vállalsz kaszálást. Aztán ha a népek látják, hogy vágod itt-ott, akkor megkérdezik, hogy náluk elvállalnád-e. Az indulás lehet nehezebb, de pár kuncsaft után jön a többi. Először olcsóbban dolgozz, aztán ha túl sok munkád lesz, akkor már emelhetsz árat.

2020. máj. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az egész utcában ugyan az a fickó nyirja mindenkinél. Nálunk is. 1000 Ft-ot kér egy kb 30x10-es területért. Árok is van benne. Le se tudnám nyírni rendesen.
2020. máj. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!