Kezdőoldal » Otthon » Kert » Futórózsát metszéssel alakítha...

Futórózsát metszéssel alakíthatom bokorrá?

Figyelt kérdés
Kezdő, amatőr kertész vagyok, de nagyon szeretem a rózsákat. Vásároltam egy tövet, csak azt figyeltem, hogy sárgarózsa, de később derült ki, hogy futó (golden shaw). Sajnos a hely nem alkalmas futórózsának. Ha nem tudom kordában tartani, muszáj lesz jövőre átültetnem. De ha 1 mód van rá, ha minden éven annyira vissza tudnám vágni, akkor inkább hagynám. Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 10. 06:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megerősödik, pár év után, már nem tudod kordában tartani. Ha bokorrá metszed, akkor csupa 3 m-es, többszörösen elágazó hajtást hoz minden évben, és ha ismételten visszavágod, akkor a megmaradó alsó rügyeken nem várható virág.

Idén ültetted? Akkor még átültetheted. Vágd vissza erősen, csak pár kisebb hajtás maradjon, vagy ha ilyen nincs, akkor a nagyobbakból maradjon néhány 10 cm-es darab. Jobban jársz, ha nem vársz egy évet. Még tavalyi ültetés esetén is. Természetesen, sokat kell öntöznöd, ameddig ismét meg nem indul rendesen. (De nem agyonöntözni, persze.)

2020. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. máj. 11. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!