Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen Wifis kültéri kamerát...

Milyen Wifis kültéri kamerát érdemes venni?

Figyelt kérdés

Egy kertes családi házban lakunk és az utóbbi időben megnőtt a betörések száma a környéken. Sokan ál kamerát raktak fel, de úgy gondolom, hogy érdemes pár ezer forintot rászánni a biztonságunkra. Wifis kamerában gondolkodtam, de sajnos nem tudom, hogy mire kell figyelni a vásárlás közben. Amit szeretnék:

- lásson éjjel is a kamera

- távolról is lehessen elérni iPhone segítségével

- nagy szögben mozogjon, ha mozgást érzékel, kövesse a testet

- küldjön értesítést a telefonra mozgás esetén

- egy nőnek is könnyű legyen beszerelni :)



Ezek a kamerák hova tárolják a felvételt? Láttam olyat, amikbe sd kártyát lehet rakni. 126 GB felvétel kb. hány nap? Ha megtelik a kártya, akkor ki kell venni a kamerából és le kell törölni róla a felvételt, vagy folyamatosan törli magáról a felvételeket?

Olyan kamerára lenne szükség, amihez csak az áram forrást kell csatlakoztatni, nem lóg ki belőle egyéb kábel.

Ezek a kamerák akkor is felvételt készítenek, amikor nincs elindítva az app a telefonon? Olyanra lenne szükségem, ami folyamatosan felvételt készít, vagy akkor, amikor valamilyen mozgást érzékel.

Mire figyeljek a vásárlás során?

A rászánt keret kb. 50 ezer Ft.


Minden segítséget előre is köszönök!



2020. máj. 15. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én magamnak egy Hikvision DS-2CD2020F -et szereltem fel. Nappal HD felbontású színes képet ad, este bekapcsol az infra világítása és fekete-fehér képet ad. Az én régebbi típusomba "csak" 64 GB SD kártyát lehetett betenni, de azt hiszem, a legújabb -I típusába már 128-at is. A 64 GB, 5 másodperc/képkocka folyamatos felvétellel, kb. 1 hetet jelent.


Viszont, az eszköz beállítható, hogy csak akkor rögzítsen, amikor mozgást érzékel. Ezt olyan ügyesen csinálja, hogy, amikor mozgást érzékel, az átmeneti tárolójából a korábbi 5-30 másodpercet is rögzíti (konfigurálható), tehát az érzékelés előtti előzményeket is láthatod. Sajnos, nálam ez nem játszik, mert én azt figyelem, ki lopja a barackomat, és az ágak hajladozása miatt gyakorlatilag folyamatosan rögzít.


Ez a típus nem követi a mozgást, viszont 90 fokos a látószöge, ami elég széles. (Van belőle 60 fokos is, ha távolabbi dolgot akarnál részletesebben látni.) Szerintem, az IP címes, motoros fajták tokkal-vonóval már nem jönnek ki 50 ropiból.


Ebbe a kamerába elegendő csak 1 TCP-IP kábelt kell csatlakoztatni, a tápfeladást meg lehet oldani ezen a kábelen. Mivel közvetlen IP címe van, ezért be tudod kötni a netre és telefonról, számítógépről elérhető.


Ára kb. 30e. A táppal, tápfeladóval, TCP kábellel, routerrel, SD kártyával együtt is kijön 50-ből.

2020. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az SD kártyát cirkulárisan használják: ha megtelt, a legrégebbi felvétel szakaszt kezdi törölni és oda írja a frisset.


A mozgás részt nem tanulmányoztam (mint mondtam, az ágak nálam folyton lengedeznek) de mindenféle okosságot tud, külön fényképet készíthet és talán azt külön el is küldheti.

2020. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia én most vettem nekem nem volt opció a wifi a távolság miatt de van olyan is...

20-30m re ellát éjjel is

Nem tudja követni az embert ez nem 1 akciófilm

Van hozzá 1 rögzítő egység 1 mini számitógép winchesterrel

Mivel a routerhez csatlakozik a világ bármelyik pontjárol elérem a xmeye nevű progival értesítést küld ha mozgás van de ha kutya van vagy ilyesmi az összezavarhatja


En 2 kamerás 2mp-es fullhd kamerát rögzítővel kábellel vettem 46ért asszem

2020. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!