Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tudom ezt megoldani...

Hogyan tudom ezt megoldani (bővebben lenn)?

Figyelt kérdés
A társasházunk kertje elég meredek, mivel domboldal. A kert felső részén, a kerítés mellett van egy öreg, korhadt fa. Hogyan tudnám kivágni ilyen rossz helyen, úgy hogy az utcán parkoló autókba se essen kár?

2020. máj. 15. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Akik foglalkozásszerűen vágnak fákat, azok majd fogják tudni!

Ha mégis te állnál neki, akkor az nem úgy néz ki, fogsz egy fűrészt és elvágod az alját.

Fentről kell kezdeni és azt az ágat amit éppen vágsz, hozzá kell kötözni egy alatta levő vastag ághoz, hogy amikor átvágtad az ágat, ne zuhanjon a földre! Így kell eljárni minden ággal, ha egy ág mondjuk 3 m. hosszú, akkor darabokban, ugyanezzel a technikával.

Amikor már csupasz a törzs, akkor szintén "szeletelni", vagy ha egyben akarod tartani, akkor szintén kötéllel húzza valaki abba az irányba, ahol szabad hely van és dőlhet. Neked nyilván ilyenkor a másik irányból kell vágni.

Nem egyemberes meló, arra készülj!

2020. máj. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk még az sem árt, hogy teszel a kerítésre egy feltűnő táblát, hogy "Szerdán (X hó Y napján) fakivágás, saját érdekében kérjük aznap ne parkoljon ide!"

Úgyis lesz aki odaparkol, de nem teheti szóvá, ha falevelek lesznek rajta.

2020. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. máj. 15. 18:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Amúgy szakemberekkel ez hány nap vagy óra?
2020. máj. 15. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Hogy meddig tart a kivágás, az attól függ, hogy csak kivágni akarod, vagy gallyazni is.

Maga a kivágás és ledöntés villany- vagy benzines fűrésszel max. 10 perc. Kiszállás, előkészület, elrakodás ezen kívül esik.

2020. máj. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mindennel együtt? Ha el is viszik?
2020. máj. 15. 19:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyibe kerül, azt nem tudni, mivel nem írtál semmit a fáról.

Milyen magas, milyen vastag, mennyire lehet hozzáférni, mennyire van beépítve a környezete, stb.

A neten vannak akik hirdetik ezt a tevékenységet, de ezeket ők is meg fogják kérdezni. Hogy elviszik vagy sem, azt nem tudom, mert mi mindig felhasználtuk tűzifának.

[link]

2020. máj. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, közben ezt találtam neked, de nincs összehasonlítási alapom, hogy mások mennyiért csinálják:

[link]

2020. máj. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2020. máj. 15. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!