Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mtd fűkaszába az üzletekben...

Mtd fűkaszába az üzletekben vett 2T olaj jobb, vagy a stihl olaj jobb Keveréknek?

Figyelt kérdés

#Stihl #olaj #Keverék, fűkasza,
2020. máj. 18. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
2 ütemhez zöld szintetikus a jó de speci 2t kell ,a piros kokszolja a motort majd leválik és beragad ahogy oldja a benzin . De nem kell 1l az marha sok , fél liter évekig elég .
2020. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Azt nézd, hogy minimum fél szintetikus legyen az olaj.

Kétütemű motoroknál nincs olyan, "hozzá való" olaj, ez csak marketing a gyártóknál, hogy az ő terméküket vegyed.

Minél jobb minőségű, vagyis minél kevesebb ásványi olajat tartalmaz a keverék, annál kevesebb leakaródás (korom) keletkezik a motorban.

Kevesebb lerakódás=hosszabb élettartam.

Meg az sem elhanyagolható, hogy nem fogja okádni a füstöt, ha részben szintetikust használsz.

A Sthil zöld színű keverő olaj (fél szintetikus) egyébként nem rossz, én is azt használom. Évi kb. 5 litert használok el belőle, árban ez a legjobb szerintem.

2020. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kínai motorba a legolcsóbb is jó.Én a legmárkásabbat vettem,7 hónap után mégis javíthatatlanná vált . A szervizek nem vállalták a javitást mert többe jött volna mint 1 új.Vissza vitten oda ,ahol vettem .A boltvezető felhivta a fő forgalmazót.

Meglepő választ adtak.MTD fűnyirók csak hobbi gépek,a garancia 6 hónapra szól.Aztán részletezte miből tevődik össze az eladási ára .A jó minőséget meg kell fizetni.

2020. máj. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mindentudó99 ***** válasza:
Abba mindegy mire lerakódás lenne úgy is kileheli a lelkét
2020. máj. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Uj Mtd fűkasza elado :)
2020. máj. 18. 17:38
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

Az olajos flakonon ezt a jelzést keresd: API TC.

Ez az olaj teljesítményszintjét jelöli. Mai 2t motorokba ez való. Nem API TA, TB(pl.arol 2t) Előfordulhat API TC+ illetve API TC++ jelzés is. Ezek ugyan olyan kenőképességű olajok, csak alacsonyabb füstkibocsájtással és kisebb lerakódási hajlammal.

2020. máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak drága legyen és szintetikus. Amúgy miért eladó?
2020. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az olajos flakonon nem minden esetben találja meg a API TC feliratot de minden esetben megtalálja az ISO-EGD ami az európai minősítés az elsővel ellentétben ami Amerikai (American Petroleum Institute) Mindezeknél szigorúbb a Japán követelmény a JASO FD .Mol terméken mind 3 jelzés megtalálható,és nagyon magas mínőségű pl-Mol Dynamic Garden 2T -ezt a minősítés még a Stihl HP ultra sem hozza ami szintén nagyon jó olaj.Én ezt a Mol terméket használom kisgépekhez,árban- minőségben verhetetlen semmi rossz tapasztalatom nincs vele 15 éve használom.
2020. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!