Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy aprilia rx 50-em....

Lecter88 kérdése:

Van egy aprilia rx 50-em. Sajnos 5-10km utan tulmelegszik es leáll. Melyik a legjobb 2t olaj ami krossz motornálrendesen kenné a hengert?

Figyelt kérdés
Eddig Mol arol 2t volt benne de ezt nem szereti.

#motor #krossz #tulmelegetes
2016. aug. 7. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sima benzinkúton kapható Castrol 2T olajat használok a Derbi Sendába, és teljesen jó. Biztos hogy csak az olaj miatt melegedik túl?
2016. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos. Csak amikor húzom a fülét akkor kezd eloszor dadogni utána leáll es kb 5percig nem lehet beindítani.
2016. aug. 7. 21:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem az olaj miatt melegszik túl. A hűtéssel van gond. Rossz a vízpumpa, vagy nincs hűtőfolyadék a hűtőben.


Az arol 2t a létező rosszabb olaj! Tulajdonképpen bármilyen repsol, castrol fullszintetikus 2t olaj jó bele.

2016. aug. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Hűtőfolyadék van benne mert egyből arra gyanakodtam és ellenőriztem. Magyarul a vízpumpa az ami bekrepált. Esetleg ez mindenképp csere? vagy lehet javíttatni?
2016. aug. 7. 23:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerelő! Ugyanis nem lehet így megmondani mi baja van!
2016. aug. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen! Szép napot!
2016. aug. 8. 09:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt is nézd meg (gyertyakép) hogy nem kap-e kevés benzint, az a kétüteműnél nagyon káros dolog, mert a belső hűtés nagyrészt a benzin (és olaj) feladata. A szegény keverék pedig sokkal magasabb hőmérsékleten ég és ráadásul lassabban, plusz a kevesebb benzin elpárologtatása kevesebb hőt von el.
2016. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megvolt az olajcsere. Repsol syntetico 2t olaj került bele. Viz pumpa működik szepen. Teszt utan megosztom hogy mi a harci helyzet.
2016. aug. 8. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!