Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen könnyen csíráztatható...

Milyen könnyen csíráztatható növényeket ajánlotok, amit az igazi zöldség/gyümölcs magjából is lehet nevelni? Eddig avokádóm és paradicsomom van.

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Citromból, mandarinból is szép kis növény lesz.

Én most édesburgonyát nevelek. :)



Cél az, hogy teremjen is?

2020. máj. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A grapefruit is könnyen kicsírázik, és nagyon szép növény lesz.

Datolya is csírázik, csak néha nagyon hosszú ideig tart. Én egy könnyező pálma cserepébe dugtam le a magot, s pár centisen ültettem saját cserépbe.

Én egy darab gyömbért is elültettem (természetesen friss gyömbért), eleve olyan darabot választottam a sparban, amin látszott a csírakezdemény.

Emellett a maracuja magjaiból most lett egy csomó kis növénykém, de még csak pár centisek, nem tudom, mi lesz a jövőben.

2020. máj. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az külön jó, ha esetleg terem is, de az sem baj, ha csak szép kis növény. Remek ötletek, én is ki fogom őket próbálni. :)
2020. máj. 20. 09:29
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Ennél hasznosabb növényekkel próbálkozz,amelyeknek a termését előbb lehet megkóstolni.Csodálatos paprika fajták vannak.De a házi kertek nagyon sok növényét sorolhatnám ide .A piacon,üzletekben nagyon szép termékek láthatók,ahhoz ilyenek legyenek,ehhez is tudásra van szükség.A kiskertben termelt növényekből lehet magot szedni.

Olyan növényekkel foglalkozzál ami őshonos nálunk.

Ne ess át a ló túl oldalára ,főleg akkor ,ha nem vagy kertész.

2020. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Miért kéne hasznosnak lenni?


Az egyik legkirályabb dolog avokádót csírázratni és ekkora méretben végigkövetni a folyamatot. Nagyobb öröm, mint egy paprikapalánta.

2020. máj. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Még almát is, bár az "őshonos" növényeknek szükségük van "hideghatásra" a csírázáshoz, de ez szimulálható: [link]
2020. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!