Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paprikapalántáim megálltak a...

Paprikapalántáim megálltak a növésben kb. 4 leveles, 3-4 centiméter magas állapotukban. Miért?

Figyelt kérdés

Még márciusban vetettem őket, kezdetben ablakban nevelgettem őket, kb. 15 fok felett már kivittem őket a napra, éjszakát benn töltötték.

Jóideje nem nőnek, már keresztet vetettem rájuk, azaz vettem paprikapalántákat, azokat ültettem kintre, ezektől már nem várok semmit. De azért az okokat jó volna tudni.



2020. máj. 22. 10:23
 1/6 anonim válasza:
59%
Mekkora edényben vannak?Márciusban vetetted őket nem lehet hogy kinőtték az edényt es már nem tud a gyökérzet tovább haladni kinőtte a földjét.
2020. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egy 10 centi átmérőjű műanyag virágcserépben vannak négyen, nem túl közel egymáshoz, levélzetük nem ér össze. Nem hinném, hogy egy 2-3 centis növényke gyökerének ennél nagyobb hely kellene.


Ráadásul folyékony zöldségtáppal is locsoltam kb. minden harmadik-negyedik nap.

2020. máj. 22. 11:15
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Így ahogy vannak ültesd ki szabad földbe, nagy kár már nem érheti őket, aztán majd meglátod. Lehet, hogy pont a tápozás volt sok, azzal egyelőre állj le!
2020. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%

Ha kint vannak, akkor hideg van nekik.

A paprika nagyon rosszul viseli a hideget, és most éjjel sok helyen fagyott, azt már ki sem bírja. De a +1, +2 fokban is sérül.

Valóban elég még neki ennyi hely, de szabadföldben mégiscsak jobb lenne neki.

Azt most pont nem mondom, hogy nagy kár már nem érheti őket, mert ma éjjelre, illetve holnap hajnalra még több helyre mondanak fagyot.

Egyébként most megdőlt a hidegrekord, -3 fokot mértek, igaz Zabaron, de az egész északi és középső országrész veszélyeztetett.


Érdekes, az előbb néztem időjárást, az egyik ide 4 fokot ír holnap hajnalra, a másik -2 -t.

Ha mínusz lesz, akkor mindenem odalesz, meg mindenkinek. A palánták, a virágok, a gyümölcsfák. Az eper, stb. Diófám már múlt héten lefagyott, a ribizli szintén.

Szerintem nincs baj a palántákkal, csak kicsit sokkot kaptak.

ezt az éjszakát még várd meg, aztán mehetnek ki.

Az enyémek is pár centisek még, mert nem szeretem elsietni. Sokan nem bírnak várni, fagyosszentek előtt kiültetik, aztán tessék. Május közepén fagy, május végén fagy.

Sok helyen lehet újra venni az egészet, pénzkidobás volt, mert nem bírtak várni.

Én megvártam a fagyosszenteket, és tessék, akkor nem volt szó újabb fagyról, most meg már van.

Sosem ültetek korán, de majd utoléri a többit, vagy max egy hónappal később lesz termésem, semmi baj nincs belőle. Befőzök, elteszek lecsót paradicsomlevet a télre, pont mindegy, hogy ez júliusban vagy augusztusban történik-e meg.

Szóval holnap ültesd ki nyugodtan, majd utoléri a többit.

2020. máj. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
A paprika lassan fejlődik és meleg is kell neki. De hogy március óta áll,.... Lehet senyved. Én is kiültetném, ez a legjobb...
2020. máj. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is a nem megfelelő tápozásra tippelek. Lehet, hogy túl sok volt (2 hetente elég lett volna), vagy nem pont megfelelő összetételű, olcsó tápoldat.

Ha kiülteted, gyorsan beindulnak, amint beleér a gyökerük a kinti földbe.

Kicsit korábban jobb lett volna, amikor még melegek voltak a nappalok, de most is jobb, mint később.

2020. máj. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!