Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hány centiméter mélyre terítse...

Hány centiméter mélyre terítsem szét a murvát?

Figyelt kérdés

Hello!


Szeretném a ház előtt a sártengert eltüntetni. Erre pont megfelelőnek találom a Murvát vagy zúzottkövet ki hogy hívja, én csak makadám kőnek hívom.


Nos a kérdésem az lenne hogy milyen nagyságú murvát használjak, és milyen mélyre rakjam. A terület ahova rakni akarom az egy téglalapú 12,5x2.5 méter nagyjából 31-32 négyzetméter.


A murva feladata az lenne hogy eltüntessem a sártengert a ház elől, és letudjak parkolni személy autóval anélkül hogy szétkaparnám a földet, és össze nem sároznám az egész autó alját és oldalát. Valamint bejussak az udvarra anélkül hogy a fél cipőm bele nem süllyed a sárba.



2017. febr. 16. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
8-10 cm vastagra nem teriteném.Idővel nagyon keménnyé áll össze .
2017. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8-10 cm vastagabbnál vastagabbra nem ****
2017. febr. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Semmiképp ne szórj a sárra murvát,mert nagyon hamar helyet cserél a sárral.Ki kell szedetni kb 10cm mélyen,aztán 8cm nagyobb szemű kavics,rá pedig 2cm murva,amit meg is lehet hengerelni vagy lapvibrózni.
2017. febr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
Geotextilia leterítése esetén kisebb rétegvastagság is elegendő és nem keveredik a talajjal.
2017. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor kb. 8-10 cm között bőven teríteni.?


#3 Igen, én is így gondoltam hogy kiszedek x-y cm földet, kicsit megtömörítem a földet. Teszek le fóliát hogy ne tudja a gaz benőni, és aztán szétterítem a murvát. Csak nem tudtam hogy milyen mélyre érdemes leásni ahhoz hogy jó legyen, és ne menyen bele feleslegesen több murva amennyi valójában elég egy személy autó alá.

2017. febr. 16. 18:31
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

NE FÓLIÁT!!!

Akkor nem tud elszivárogni a talajvíz!

2017. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2017. febr. 16. 21:20
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
6-osra ne hallgass. Nem látott még geotextíliát. Terítsd le mindenképpen, különben csúnyán felveri a gaz egy idő után.
2017. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó!

Gondolom, hogy a diplomáid meggátoltak abban, hogy szöveget tudjál olvasni ill. értelmezni!


NEM geotextíliát írtam hanem azt, hogy műanyagfóliát ne tegyen a murva alá!

(Köznyelvben : fólia)

Ha továbbra sem megy az értő olvasás, kérjél meg rá egy felnőttet.

2017. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én mindenképp olyan anyagot akarok leteríteni amit direkt erre találtak ki, csak nem tudtam hogy hívják ezért írtam hogy fólia. Ne veszekedjetek ez végett köszi a segítséget mindenkinek sokat segítettetek!
2017. febr. 17. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!