Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az egyik fám még nem hozott...

Az egyik fám még nem hozott új hajtást, ez normális?

Figyelt kérdés
Tavaly vettem több növényt már mindegyik hozott új hajtásokat, kivéve a japán cseresznyefát. A leveleit kieresztette, elvirágzott, de nem nőtt semmit, pedig már tavasz vége van. Ősszel ültettem el.

2020. máj. 28. 09:50
A kérdező szavazást indított:
Ez teljesen természetes, türelem
Sajnos beteg lehet, ez nem normális
4 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fagyott el?
2020. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik tavaly ősszel ültetett cseresznyefám ilyen. Kilevelesedett, de azóta megállt a fejlődésben, csak úgy van. A másik, amivel együtt ültettem már 25cm-es hajtásokat hozott. Egyelőre kivárok, ha őszig ilyen marad ültetek másikat helyette.
2020. máj. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tehát 2019 ősszel? Szabadgyökerű volt, vagy konténeres? Visszametszetted rendesen, vagy csak belevágtad a gödörbe, oszt jónapot? Mekkora gödör volt, mennyi vízzel iszapoltad be? Levéltetű, egyéb kártevő kizárt?

Betegség valószínűtlen, az előzőekben említett dolgok egyike lehet.

Egy-két fotó nem ártana azért.

2020. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Lehet hamarosan teszek fel képeket, csak most jelenleg nem vagyok otthon. Az utolsó válaszolónak: igen, 2019 őszén hoztam el a faiskolából, földlabdában volt. Kertész ismerősömmel ültettem el, ő ásta ki a gödröt neki, elég nagy volt, gondolom ő tudta, hogy mekkora kell. Levéltetvek nincsenek rajta, viszont pár levele kicsit foltos, elszáradt. Visszametszeni nem nagyon volt mit, még nagyon fejletlen a koronarésze, 3 éves a fa. A kertész ismerősöm azt mondja, hogy első évben a gyökérre edz, lehet ezért ilyen lomha a föld felett.
2020. máj. 31. 15:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha már 3 éves a fa, akkor bizony nagyon sokat kellett volna visszavágni. Még akkor is, ha konténeres fa volt. Mivel az összes gyökér ott van egy pici, cserépnyi földdarabban, ahonnan már rügyezéskor mindent kiszedett, amit lehetett. Most éhezik, szomjazik.

Ezt egy kertésznek illene tudni. Persze, az is lehet, hogy ő természetesnek vette, hogy majd tavasszal visszavágod, ezért nem is beszélt róla.

2020. jún. 1. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Itt vannak a képek:

[link]

[link]

2020. jún. 3. 13:23
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendesen vissza van vágva, ahogy illik. Ha nem te csináltad, meg nem az ültetést végző egyén, akkor biztos a faiskolában. A leírás alapján úgy tűnt, hogy nincs visszavágva.

Ha nem lett alá téve éretlen trágya vagy műtrágya, akkor ez is a facsemetéknél időnként előforduló titokzatos, megmagyarázhatatlan fejlődési probléma. Azaz, tippeket lehet mondani, de hogy melyik állja meg a helyét, azt nem lehet kitalálni. Betegségről nincs szó, amennyi meg lehet állapítani, a levelek egészségesek, csak nem fejlődnek. Nagy valószínűséggel a gyökerek jó része halt el valami miatt, ez a gond. Esetleg a háncs, de mivel nem volt kemény tél, ezért ez nem annyira esélyes.

Őszig kiderül, hogy mi van. Agyonöntözni nem szabad, mert a cseresznyefélék nem szeretik, gyökérpusztulás lehet a vége, de azért kéthetente egy vödör víz nem árt, ha nem esik felétek.

2020. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És mi történik, ha őszig nem mozdul? Jövőre lehet még esély, hogy beindul? Vagy tegyek le róla? Egy kis szerves trágya lett a földhöz keverve áprilisban. A levelek nem teljesen egészségesek, legalábbis a kisebbek elszáradtak és lehullottak. :( a nagyobbak maradtak meg felül.
2020. jún. 5. 11:43
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha komoly baja van, akkor őszre meghal. Ha pedig megéli a következő tavaszt, elképzelhető, hogy helyrejön. A konkrét okot kellene tudni, de azt nem lehet.

Ha utólag lett a trágya bekeverve, akkor az ha éretlen volt is, nem került kapcsolatba olyan nagy mértékben a gyökérrel, hogy ezt a dolgot okozta volna.

2020. jún. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, akkor majd jelentkezem ősszel a fejleményekkel.
2020. jún. 5. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!