Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hepehupas kertbe funyirot...

Hepehupas kertbe funyirot vagy fukaszat ajanlotok inkabb?

Figyelt kérdés
Eddig panelban laktam, szoval tapasztalat meg hozzaertes nulla. Kb 600 nm-es kert, eleg hepehupas, van benne ultetett fu, mezei fu meg gyom is (pitypang stb). Amugy vetemenyes nincs csak par gyumolcsfa. Annyira nem akarok vele foglalkozni, ahhoz, hogy szep legyen vagy 5x be kellene rotalni, atgereblyezni, meg ujrafuvesiteni. A cel, hogy aranylag normalisan nezzen ki. Kasza vagy funyiro a celszerubb?

2020. máj. 30. 16:59
A kérdező szavazást indított:
Fűkasza
Fűnyíró
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a vadfű, akkor mi először átkaszáljuk és utána megy a fűnyíró.

A vadfű is, ha rendszeresen van nyírva szép tömött lesz és még ellenállóbb mint a pázsitfű.

2020. máj. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A damilossal is lehet nagyon szépen kaszálni,csak gyakorlat kell hozzá.
2020. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

1-es vagyok

Ezért írtam amit írtam (mi is hasonlócipőben jártunk:)

"Eddig panelban laktam, szoval tapasztalat meg hozzaertes nulla"

2020. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hepehupás csak annyit jelent, hogy nem asztalsimaságú, az nem gond a fűnyírónak. Csak az, ha a hepehupák akkorák, hogy ha a kerekek beleesnek a mélyedésbe, akkor a kés beleüt a földbe a kiemelkedő részen. Ilyen esetben egy legalább 2 LE-s (de inkább erősebb) fűkasza kell, a damilnak nem számít, ha földet/követ ér. Amúgy meg ha használható fűnyíró, akkor csak az a lényeg, hogy milyen gyakran akarod nyírni. Ha kéthetente áttolod rajta a fűnyírót, az könnyebb (főleg önjáróssal...) meg szebb eredményt ad. Ha csak évi 5 alkalommal akarod lecsapkodni, akkor fűkasza a megoldás. Én is azt használok, mert 60 centis fűben egy emberi árú fűnyíró nagyon kevés. Kaszával nem lesz olyan szép, mint fűnyíróval, de azért nem is ronda.
2020. máj. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kicsit hepehupás, akkor elmegy rajta a fűnyíró, nem kell annak tükörsima talaj.

Ha nagyon hepehupás, akkor rászánnám magam és elegyengetném, újrafüvesíteném. Aztán vennék egy fűnyírót rá.

2020. jún. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!