Kezdőoldal » Otthon » Kert » Egy kaptár, átlagos nagyságú...

Enkidu kérdése:

Egy kaptár, átlagos nagyságú méhcsalád, egy időszak alatt hány kg mézet termel és ebből hány kg-ot kell meghagyni nekik, hogy tudjanak élni, jövő tavaszig?

Figyelt kérdés

2020. máj. 30. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésedre pontos választ nem lehet adni. A mézmennyiség függ a környező területeken ültetett növényektől (repce, napraforgó), az időjárástól, a környező méhlegelőtől (fűz, akác, hárs, vaddohány stb), a környező méhek számától...
2020. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagy átlagban, egy minimum - maximum értéket esetleg?
2020. máj. 30. 18:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Tavalyi adatokat mondok. Hobbiméhész az apám 20 méhcsaláddal (Tápióság). Nem vándorlunk sehová sem, csak a falu szélén vannak a méheink és azt hordják amit találnak 5 km sugarú körön belül.

Tavaly családonként 8 kg repce, 10 kg akác és 6 kg napraforgó lett. A napraforgónak csak egy részét pergettük ki. Erre augusztusban ráetettünk családonként 10-12 kg cukrot. Tavasszal adtunk méhlepényt a méheknek (1 kg). Az atka ellen is védekezni kell!


Minden évben sajnos van elhullás a repce és a napraforgó alatt a permetezés miatt.

2020. máj. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Akkor a 8-10-6 kg mézek az már a plusz, amit ki lehetett venni, és a többi maradt meg a méheknek + vissza lettek táplálva a 20x12 kg cukorral? Jól értem? És a permetezés miatt, milyen mértékű az elhullás? A 20 család az 20 kaptárt is jelent?
2020. máj. 30. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:

8-10-6 a kipergetett mézet jelenti. Mézet nem etettem vissza, helyette 20*12 kg cukrot kaptak cukoroldat formájában + a tavaszi méhlepény. A 20 család nálunk 20 családot jelent. NB24, NB18 és pár NB rakodó kaptárunk van.

A méz csalóka lehet. Nálunk ültetnek minden évben repcét és napraforgót. Van ahol egyiket se ültetik így akkor értelemszerűen nincs méz vándorlás nélkül.


Idén a repce végén az egyik táblát lepermetezték és a kijáró méhek elpusztultak (már haza sem jöttek a repcetábláról a véleményem szerint). Cirka 10-15%-a elpusztult a népességnek, de a család megmaradt. Aztán az akác lefagyott. Idén eddig 7 kg repce és 0 kg akác a termés. Kíváncsian várom hátha lesz vegyesvirágméz a napraforgó előtt.

2020. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! Azt jól tudom, hogy a kaptárból kivett méz mennyisége, az a méhek által összegyűjtött mennyiség, kb. 20%-a lehet?

Akkor, ha olyan területen lennének a méhek, amely tanya körül, csak és kizárólag mindenféle termőföldek vannak (kukorica, napraforgó repce,szója,búza,árpa), meg 3 km-re egy nagy erdő kezdődik (tölgy, kőris, hárs, akác), akkor ebben az esetben, ezekből gyűjtenének?

És hogyan tudják elkülöníteni, hogy a begyűjtött méz milyen? Eltérő időszakokban gyűjtik őket be a méhek?

2020. máj. 31. 12:45
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a méhtartáshoz kell végzettség vagy engedély?
2020. máj. 31. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!