Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdekelne hogy a törpe gyümölc...

Sierrars kérdése:

Érdekelne hogy a törpe gyümölcsfák kedvelik-e a homokos talajt?Milyen fajta gyümölcsökkel érdemes foglalkozni és lehet-e öket bármikor ki- ültetni pl.most?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

az alanytól függ, hogy milyen talajt kedvel


amit el tudsz adni vagy meg tudsz enni


cserepest bármikor ültethetsz

2020. máj. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem a fa méretétől, hanem a fajától függ, hogy mennyire bírja a homokos talajt. A nagyon homokost semmi nem szereti, mert száraz, rengeteget kell öntözni. A törpe fák speciális alanyai eleve nem fejlesztenek nagy és erős gyökérzetet.

Konténerest egész évben lehet elvileg, feltéve, hogy tudod nagyon sokat öntözni meg tápoldatozni. De így is érdemes ültetéskor visszavágni.

"Érdemes", ezen mit értesz? Hát nyilván azt érdemes, amit szeretsz. Amit utálsz, azt nem érdemes. Normál méretű fát mindenképpen érdemesebb, ugyanannyi vagy kevesebb munkával több termésed lesz.

2020. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elöször is köszönet anonim válaszára.Azért gondolkodtam a törpe fajtákon mert nem tul nagy kertem van(ugy 150 nm.)és ne csak egy-két fajta gyümölcs legyen hanem talán több(?)

Azt hogy érdemes-e azt meg az alatt értettem mivel hogy homokos a talaj és hogy mennyire kedvelik ezek a törpe egyedek azt.

2020. jún. 2. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!