Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ez lehetséges üvegházban otthon?

Ez lehetséges üvegházban otthon?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a trópusi és déli gyölcsöket, de eléggé környezetszennyezőek és drágák is, főleg a bio. Otthon üvegházban megvalósítható az alábbiak termesztése?:

- avokádó

- banán

- gránátalma

- mangó

- kivi

- stb


2020. jún. 9. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Az stb termesztése azért ciki manapság. Meg föleg a sos fajtákat kevesen szeretik.

Megfelelö üvegházban minden termelhetö. Általában környezetterhelés szempontjábol az üvegházi termesztés a legterhelöbb.

2020. jún. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Napelemmel menne a fűtés hozzá, plussz esővízzel önzözném.

2020. jún. 9. 23:34
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A napelem se egy kimondott környezetbarát technológia, nálad nem szennyez, de a legyártása során borzasztóan. Mindegy.

Ha nem fagyzugban laksz, akkor kivit tudsz a szabadban termelni. Olyan -18-ig legalább bírja, vagy -20-ig. Ne önporzóst vegyél, mert azok gyengébb minőségűek, hanem kétlakit, ahol külön növényen van a porzós és termős virág. Egy porzós akár 10 termőshöz is jó.

Nagyon védett helyen a gránátalma is megél a szabadban, de különösebb termést ne várj. A jobb minőségű fajtáknak kell egy olyan üvegház, ahol nem megy -10 alá a hőmérséklet. De hát üvegházban meg nincs hely hozzá.

Mangó, banán, avokádó, ezek termesztéséhez nagy és egész télen erősen fűtött üvegház kell.

Vagyis, befektetsz mondjuk 2-4 M Ft-ot, hogy legyen pár kiló gyümölcsöd. És az nem akkor, amikor épp enni szeretnéd, hanem egyszerre nagyobb mennyiség, ami gyorsan meg kell enni.

2020. jún. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kiviről hallottam, hogy nálunk is megterem. Úgy termesszed, ahogyan az első válaszoló javasolja. A többiről nem hallottam nálunk.
2020. jún. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!