Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valami kártevő vagy gyomirtó...

Valami kártevő vagy gyomirtó lehet a virágföldben?

Figyelt kérdés
Minden elvetettet virágfölddel kevert földdel takartam. Ki se kelnek, ha kikelt pl. a bab, elfeketedik a teteje, aztán teljesen tönkremegy, ha nem is mind. Állandóan pótolgatok, ilyen még nem volt. Most egy sor zöldbabra nem raktam, gyönyörűen kikelt, ugyanabban az ágyban a többiből egy-egy szál.

2020. jún. 12. 07:33
 1/10 anonim válasza:

Szia!

Attól függ milyen virágföld.Ha esetleg vmi műtrágyás lehet benne vmi,de egyébként nem hiszem hogy avval van baj.

Pl.lehet hogy a talajjal van baj vagy ilyesmi.

2020. jún. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ami kikelt cukkini, egyszercsak eltűnt a közepe, aztán azt vettem észre, hogy forgathatom körbe, mert tönkrement a gyökere.

Univerzális virágföld. A paprikákból, amit még az előző zsákból szedett földbe ültettem, minden darab kikelt, ahogy a paradicsom is.

2020. jún. 13. 09:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Olyan gyomirtós kártétel látszik a megmaradtakon is, gyanús, hogy azokra se nagy jövő vár. Mások meg szedik a cukkinit. Most áztattam be, mert még júniust is írják.
2020. jún. 13. 09:08
 4/10 anonim válasza:
Akkor sztem vmi állat lesz a tettes,nálunk a borsó gyökerét vakond túrta ki a paradicsomokat pedig a poloskák ették meg.Mi pont e miatt idén a magaságyással próbálkozunk.
2020. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
De persze az is lehet hogy igazad van és a v.földbe került vmi.
2020. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy a madarak, de csak az enyémet? Most is a 4 nm babról kb. 50, de inkább több madár, gondolom veréb szállt föl, amikor zajt csaptam.
2020. jún. 13. 11:12
 7/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet, de a gyomirtó az a legvalószínűtlenebb.

Rovar, tollas vagy szőrös kártevő, agyonöntözés, ami nem kelt ki, azok esetében túl sekély takarás, vagy noname bóvli virágföld esetén éretlen komposzt, betegség, meg még sok más. Lehet, hogy minden növényfajtánál más ok volt.

2020. jún. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Két kertben használtam az elvetett magok takarására, mert az idén a szomszédét is én használom. Gondoltam, most majd megmutatom, hogy a jó földben mit produkálok. Hát megmutatom. A 4 zacskó cukkinimagból van 3 nyomorult szál. Köszönöm, hogy szóltál hozzám, de most világgá megyek.
2020. jún. 14. 11:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Friss mag volt? A bolti mag gyakran már akkor se csíraképes, ha másfél évvel korábbi időpont van rányomtatva, mint minősítés ideje. Nem a termelés évét nyomtatják rá, hanem a próbacsíráztatás évét, akár egy 10 éves magra is, és másfél év alatt sokminden történhet vele, ha nem hűtve tárolják, mint csomagolásig.
2020. jún. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Friss, persze hogy friss. Sorba veszegettem, már a jó ég tudja, hány zacskóval. Amire nem raktam virágföldet, szépen kikelt, de a zömére raktam. A 40 poharasból egy szál nem kelt. Nem gyomirtó, hanem rengeteg műtrágya kerülhetett a zsákba. Panasszal fogok élni.
2020. jún. 15. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!